Warzone Aktif Oyuncu Sayısı Görenleri Şaşırttı

Warzone Aktif Oyuncu Sayısı Görenleri Şaşırttı

0

Çok sevilen ve popüler olan Call of Duty: Warzone ile ilgili Activision, aktif oyuncu sayısını resmi olarak paylaştı. Battle royale temalı oyun için verilen bilgilere göre mevcut durumda 85 milyondan fazla aktif oyuncuya ev sahipliği yapan oyunun çok kısa bir zaman içerisinde 100 milyon kullanıcıya ulaşması bekleniyor. Warzone aktif oyuncu sayısı şaşkına çevirdi.

Warzone aktif oyuncu sayısı şaşkına çevirdi

Warzone aktif oyuncu sayısı

Son yıllarda battle royale temalı oyunlar yükselişini hız kesmeden devam ettiriyor. PUBG ve Fortnite bu oyunların başında gelirken en son ise Activision tarafından yeni oyun piyasaya sürüldü. Mart ayında çıkışını gerçekleştiren Call of Duty: Warzone, henüz 1. yılını kutlamadan başarılar kazanmaya devam ediyor. İlk başlarda Modern Warfare için yan bir mod olarak tasarlanan Warzone, sonralarda ise tek başına oyun haline geldi.

Yapılan bir habere göre, verilen bilgiler ışığında Warzone’un oyuncu sayısının 85 milyon kişiye ulaştı. Bunun en önemli sebepleri arasında Warzone, Modern Warfare, Black Ops Cold War ve CoD Mobile oynayan kişilerin bulunmuş olduğu katkı göz ardı edilemez. Bunun yanında oyunun bedava şekilde sunulması da diğer Activision yapımlarına erişim sağlayamayan oyuncuların direkt olarak Warzone’a kaymasını sağlıyor.

Activision kısa süre önce tüm oyunları hakkında bilgiler paylaştı. Buna göre firmanın aktif oyunları 2020 yılında 200 milyondan fazla kişiye ulaştı. Bu duruma en büyük katkıyı dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının sağladığı söylene bilir. Gerçekleşen tüm bu gelişmelere rağmen oyunun hala Fortnite ya da PUBG kadar popüler bir kitlesi bulunmuyor. Fortnite daha önce aktif oyuncu sayısını 250 milyon, PUBG ise 400 milyon civarında açıklamıştı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir