Yeni Call of Duty oyunları Xbox Game Pass yolunda!

Yeni Call of Duty oyunları Xbox Game Pass yolunda!

0

Microsoft, Xbox Game Pass abonelik hizmetini büyütmek için yeni Call of Duty oyunlarını devreye almaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Activision-Blizzard’ı satın aldıktan sonraki en büyük hedeflerden biri gerçek oluyor. Microsoft’un yeni oyunları çıkış gününde Game Pass’e dahil etmeyi planladığı bildirildi.

2024 Call of Duty oyunu ilk günden Game Pass’e gelebilir

Microsoft, 9 Haziran’da düzenlenecek Xbox Games Showcase 2024 önemli duyurular yapacak. ABD’li yayıncılardan gelen bir habere göre bu açıklamalar arasında bir sonraki Call of Duty oyunuyla ilgili detaylar da olacak. Ekim ayında tanıtılacak yeni yapımın, Game Pass’te yer alacağını duyuracak.

Call of Duty duyurusu, ilk olarak 2017’de hizmete açılan Game Pass için en büyük oyunlardan biri olacağı anlamına geliyor. Her yıl en çok satan oyun serilerinden biri olan Call of Duty, Game Pass’e eklenerek abonelik servisini büyütecek.

Microsoft aslında bir süredir Game Pass’i büyütme hedeflerine sahip. Activision Blizzard’ı 68,7 milyar dolara satın aldıktan sonra, stüdyonun büyük bütçeli oyunlarından yararlanmak istiyor. Ancak bu hamle sonrası abonelik hizmetinin fiyatının da artacağı söyleniyor.

Activision yöneticileri ise Call of Duty’nin Game Pass’e dahil edilmesine karşı çıkıyor. Oyunun satış potansiyelini düşüreceğine inanan yöneticiler, milyonlarca kişinin oyunu satın almak yerine Game Pass’i tercih edeceğini öne sürüyor.

Ne Microsoft ne de Activision yeni Call of Duty oyunu için planlarını açıklamadı. Ancak söylentiler kapsamında Xbox Games Showcase 2024’te büyük bir duyuru bekleyebiliriz.

Peki siz yeni Call of Duty oyunu ve Xbox Game Pass iddiası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: https://shiftdelete.net/yeni-call-of-duty-oyunlari-xbox-game-pass

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir