Starlink Beta Ne Zaman Bitecek? Yeni Adımlar Atıldı

Starlink Beta Ne Zaman Bitecek? Yeni Adımlar Atıldı

0

Elon Musk’ın kurduğu Starlink, günümüzde ses getirmeye devam etmekte. Sınırlı sayıda müşteriye sunulan internet hizmeti, SpaceX aracılığı ile 2019 yılından beri fırlatılan roketlerle desteklenmekte. 1000’den fazla uydu tarafından söz konusu geniş bant internet hizmeti sorunsuz çalışmakta. Starlink Beta Ne Zaman Bitecek?

Sizlerin de bildiğiniz üzere uzay şirketi SpaceX, 2020 yılının sonlarına doğru internet hizmetlerini beta olarak başlatmıştı. Şimdi ise Elon Musk bu hizmetin betadan çıkması beklenen tarihi belirtti.

Starlink Beta Ne Zaman Bitecek?

Starlink Beta Ne Zaman Bitecek?

2021 yılı başlarına kadar dünya genelinde pek çok ülkede bulunan 10.00’den fazla kişiye hizmet verildi. Haberimize konu olan Starlink, test aşamasından çıkmasının ardından çok daha fazla kişiye hizmet vermesi beklenmekte.

Elon Musk bu hafta bir tweet attı ve beta sürecinin bitimi için bu yaz ayını gösterdi. Betadan çıkma süreci kesinlikle bu hizmet için önemli bir adım olarak görülmekte. Bunun yanında müşteri bakımında genişleme olma durumu beklentiler arasında.

Başka bir Twitte, SpaceX başkanı Starlink’in 2021 sonunda “tamamen mobil” hizmet sunması gerekmekte dedi. Bu konuda pek çok kullanıcı da hemfikir.

Geçtiğimiz aylarda SpaceX‘in Federal İletişim Komisyonu‘na internet terminallerini sadece insanların evlerine değil hareketli araçlara kurmak için izin talebinde bulundu. Ayrıca bu sayede Starlink’in mobil hale getirme planı ortaya çıktı.

Starlink müşterilerinin saniyede 100 Mbps hız aldığı, ancak bu yılın sonunda 300 Mbps‘ye çıkacağı düşünülmekte. Peki siz bu hız konusuna ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir