İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Facebook’tan Gruplara Yeni Özellik Geliyor!

Facebook’tan Gruplara Yeni Özellik Geliyor!


Popüler sosyal medya platformu Facebook, kendini geliştirmeye devam ediyor. Gelen bilgilere göre platform gruplar için yeni bir özellik getiriyor. Yeni gelecek olan özellikle birlikte Facebook, bilgi kirliliklerinin önüne geçmeyi planlamakta. Facebook’tan Gruplara Yeni Özellik Geliyor!

Facebook’tan Gruplara Yeni Özellik Geliyor!

Facebook’tan Gruplara Yeni Özellik Geliyor!

En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının arasında yer alan Facebook, gruplarla ilgili yeni bir özellik geliştiriyor. Söz konusu olan yeni özellik sayesinde şirket güvenilirliği artırmayı ve kullanıcıların platformu daha rahat kullanması amaçlanmakta.

Bildiğiniz üzere kullanıcılar uygulama içinde grupları açabilirler ve kullanabilirler. Şirket de bu gruplar için uzmanlar özelliği getiriyor. Bu sayede kişiler, kendi uzmanlık alanlarındaki tartışmalarda ön plana çıkabilecekler. Ayrıca grup yöneticileri istedikleri kişiye istedikleri unvanı verebilecekler. Facebook sözcüsü, gelecek olan yeni özellik ile ilgili bir açıklama yaptı. Söz konusu olan işlevin sınırlı bir test sürecinde olduğunu belirtti. Ayrıca şimdilik başlangıç olarak belirli grupların kullanımına sunulacağını söyledi.  Grupların kendi topluluk standartlarına tabi olduğunu ve son 90 günlük zaman dilimi içinde bu standartları ihlal ettikleri için üçten fazla ihtar alan kişilerin ‘uzman’ olarak işaretlenmeyeceğini de ekledi.

Facebook yöneticisi Maria Smith gönderdiği bir blog yazısında, “Yöneticiler artık topluluklarında öne çıkan belirli üyeleri seçme ve daha anlamlı rol oynamalarına izin verme yeteneğine sahip ” sözlerini kullandı. Ayrıca yeni özelliğin önemine de vurgu yaptı. Ek olarak isteyen uzmanların adlarının yanına bir rozet alabileceğini de sözlerine ekledi.

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Facebook platformunu kullanıyor musunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap