Facebook Gaming İçin Yolun Sonu Göründü

Facebook Gaming İçin Yolun Sonu Göründü

0

Facebook şirketi geçtiğimiz aylarda ismini Meta olarak değiştirmişti. Meta kısa süre önce yaptığı açıklama ile bir uygulamasını kapatacağını duyurdu. Şirketin yaptığı açıklamada, Twitch’e rakip olarak sunulan Facebook Gaming uygulaması için fişini çekme kararı alındı. 28 Ekim 2022 den itibaren Gaming’in Android ve iOS uygulamaları kapatılacak.

Facebook Gaming için yolun sonu göründü

Facebook, uygulama dünyasında pek çok farklı kola ayrılmakta. Meta bunu araştırıyor ve son hamlesi ile Facebook Gaming’i kapatacağı bilgisi mevcut. Meta’nın kullanıcılara gönderdiği bildirimde, Gaming uygulamasının kapatılacağı açıklandı.

Facebook Gaming

Ancak bu karar, tüm Gaming planlarının askıya alındığı anlamına gelmemekte. Şirketin açıklamasına göre, Gaming özelliği artık Facebook uygulamasından veya Facebook.com’dan yürütülecek. Bu yüzden Gaming izleyicisi veya içerik oluşturucuysanız henüz endişelenmenize gerek yok.

Gaming özelliğinin öncelikle 2018 yılında ortaya çıktığı bilinmekte. 2020 yılında ise mobil uygulama olarak hayata geçti. Gaming’i ayakta tutabilmek için çeşitli içerik oluşturucularıyla görüşen sosyal medya devi, yine de başarılı olamadı.

Son verilere göre Gaming uygulamasının bu yılki izlenme sayısı 1,4 milyar civarında kaldı. Her ne kadar fena bir rakm gibi görünmese de, Twitch ve YouTube gibi rakiplerinden oldukça geride. Bu platformların izlenme sayısı sırasıyla 11,8 milyar ve 2,3 milyar seviyesinde.

Meta, sadece Gaming planlarını gözden geçiriyor. Gaming’in Facebook uygulaması üzerinden yayında kalacağını belirtmek gerekiyor. YouTube’un da daha önce bağımsız YouTube Gaming uygulamasını kapattığını hatırlatalım.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca daha önce Facebook Gaming üzerinden oyun oynadınız mı? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir