Facebook ücretli abonelik sistemine geçiyor!

Facebook ücretli abonelik sistemine geçiyor!

0

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından sosyal medya platform üzerindeki ticari faaliyetleri büyük tepki toplamıştı. Şimdi ise bir diğer popüler sosyal medya platformu olan Facebook da Twitter’ın izinden gidecek gibi görünüyor.

Facebook, Twitter’ın yolundan gidiyor

Bir Twitter kullanıcısının yaptığı paylaşıma göre Facebook da ‘Meta Verified’ adı altında bir abonelik sistemine hazırlanıyor. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg imzasıyla gelen mesajda, yeni abonelik sistemi ile birlikte mavi rozetin yanı sıra birçok avantajlar sunulacağı belirtiliyor.

Facebook yeni abonelik hizmetinde web kullanıcıları için aylık 11,99 dolarlıklık ücret talep ederken, iOS kullanıcılarından istenen rakam ise 14,99 dolar olacak. Yakın zamanda Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıma açılacak olan abonelik sisteminin ilerleyen dönemde diğer ülkelere de yayılacağı açıklandı.

Facebook tarafından bazı kullanıcılarına gönderilen mesajda şu ifadelere yer verilmiş durumda:

Günaydın, yeni ürün duyurusu: Bu hafta, hesabınızı bir kimlik kartınızla doğrulamanıza, mavi bir rozet almanıza, sizi taklit eden sahte hesaplara karşı ekstra korumaya sahip olmanıza ve doğrudan müşteri desteğine erişmenize olanak sağlayan bir abonelik hizmeti olan Meta Verified’ı başlatıyoruz. Bu yeni özellik, hizmetlerimiz genelinde özgünlüğü ve güvenliği artırmaya odaklanıyor. Meta Verified web kullanıcıları için 11,99 dolardan, iOS kullanıcıları için ise 14,99 dolardan başlayacak. İlk olarak Avustralya ve Yeni Zelanda’da sunulacak ve yakında daha fazla ülkeye ulaşacağız.

Mark Zuckerberg serveti

Bu açıklama ile birlikte Facebook’un da tıpkı Twitter Blue benzeri bir abonelik hizmetine geçeceğini görüyoruz. Facebook’un Meta Verified sisteminin yakın zamanda şirketin sahip olduğu bir diğer sosyal medya platformu olan Instagram’da da kendisini göstermesi oldukça muhtemel görünüyor.

Özellikle Twitter Blue’da yaşanan ‘mavi tik’ benzeri bir krizin Facebook ve Instagram’da da yaşanabileceğini söyleyebiliriz. Peki siz Facebook’un ücretli abonelik servisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir