Facebook Zihin Okuma Cihazı Sızdırıldı! İşte Detaylar
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya Haberleri

Facebook Zihin Okuma Cihazı Sızdırıldı! İşte Detaylar

0

Popüler platform ve sosyal medya devi Facebook ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Şirketin zihin okuyan bir cihaz üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Şirket içerisinde gerçekleştirilen toplantıdan bir ses kaydı sızdırıldı ve gizli yürütülen bu proje tabiri caizse deşifre oldu. Facebook zihin okuma cihazı detayları:

Facebook’un özel olarak çalışanları ile gerçekleştirdiği bu toplantıda kimin ses kaydı aldığı ve bunu paylaştığı bilinmiyor. Fakat kayıtlar BuzzFeed News isimli haber sitesinde kısa süre önce yayınlandı. Ses kaydından anlaşıldığı kadarıyla söz konusu toplantıda, zihin okuma cihazı ve cihazın satışına dair detaylar konuşuluyor.

Facebook zihin okuma cihazı satışa çıkacak

Facebook zihin okuma cihazı

Sızdırılan ses kaydına göre Facebook baş teknoloji sorumlusu Mike Schroepfer toplantıda, bir sinir algılayıcı aracılığıyla düşüncelerin, bir video oyununa aktarılabildiğini söylüyor. Bu teknoloji sayesinde zihinde yer alan düşünceler bir oyunda gerçeğe dönüşebiliyor. Düşünceler bilgisayara bir komut girdisi olarak kullanılabiliyor. Ürünün piyasaya çıkmasından önce Schroepfer tarafından bazı endişelerin olduğu da kayıtlara yansıyor.

Teknoloji sorumlusu ses kaydının devamında ise, doğru yoldan yapılacak güven ve büyüme adımlarının önemli olduğunu belirerek, “Bu teknolojinin olumsuz tarafları, deneyimlenmeden kullanılsın.” dedi.

Kısa süre önce sızıntısı gerçekleşen ses kaydı ile birlikte Facebook tarafından geliştirilen zihin okuma cihazı tüm dünya tarafından öğrenilmiş oldu. Buna dayanak olarak da firmanın geçtiğimiz sene CTRL-Labs isimli sinirsel arayüz çalışmaları yapan girişimi 1 milyar dolara satın alması gösteriliyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir