WhatsApp Web Yeni Özellikleri İle Karşımıza Çıkıyor

WhatsApp Web Yeni Özellikleri İle Karşımıza Çıkıyor

0
WhatsApp Web Yeni Özellikleri İle Karşımıza Çıkıyor

Popüler mesajlaşma uygulamaları arasında en çok kullanılanlarından biri olan WhatsApp, kullanıcılarının bir süredir sabırsızlıkla beklediği ve ısrarla istediği özelliği sunmaya hazırlanıyor. WhatsApp Web ve masaüstü sürümlerinde görüntülü ve sesli konuşma özelliği üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor. WhatsApp Web yeni özellikleri ile ilgili haberler:

Anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, sürekli olarak yeni özellikler ekleyerek kullanıcılarına daha kullanılabilir ve işlevsel bir ortam yaratıyor. Türkiye’de henüz bu özelliği yayınlanmamış olsa bile WhatsApp, alışveriş için bile girişimlerde bulunmuş durumda.

180 ülkede kullanılan uygulama üzerinden dosya, konum, video gönderme işlemleri yapılabilirken bunun yanında mobil uygulamasında görüntülü ve sesli konuşmalar da mevcut bulunuyor. Yeni paylaşılan haberlere göre artık bu özellik sadece mobil cihazlarla sınırlı kalmayacak, masaüstü ile web sürümlerine de gelecek.

WhatsApp Web yeni özellikleri! Görüntülü konuşma geliyor

Yeni gelen bilgilerden anlaşıldığı kadarıyla WhatsApp, WhatsApp Web ve masaüstü sürümlerinde kullanıcıların bir süredir beklediği görüntülü ve sesli konuşma özelliği ile ilgili çalışmalar yapıyor. Digital Information World’de paylaşılan haberin detaylarında bu özellikler şu an beta sürümünde aktif fakat şirket, şimdilik halen daha geliştirmeye çalışıyor.

Sektör uzmanlarına göre Facebook’un WhatsApp için geliştirdiği bu hamlesi, görüntülü konuşma hizmeti sunan Google Meet, Microsoft Teams ve Zoom gibi platformlara zorlu bir rakip eklemiş olacak. Tabii buradaki kritik nokta görüntülü konuşmaya katılabilecek kişi sayısı oluyor.

WhatsApp’ın iOS ve Android uygulamalarında görüntülü ya da sesli sohbete en fazla 8 kişi katılabiliyor. Söz konusu durum WhatsApp Web ve masaüstü için de olup olmayacağı hakkında elimizde kesin bir bilgi bulunmamakta. Eğer bu sayı artarsa o zaman Google Meet, Microsoft Teams ve Zoom gerçekten dişli bir rakiple karşılaşabilir.

Söz konusu bu gelişmeler ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? WhatsApp Web’e gelecek olan sesli ve görüntülü konuşmayı faydalı buluyor musunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir