1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Facebook Silah Aksesuarı İlanlarını Yasakladı

Facebook Silah Aksesuarı İlanlarını Yasakladı


Sosyal medya devlerinin en popüleri olarak gösterilen Facebook, kendi içerisinde yayınladığı silah aksesuarları ile ilgili tüm ilanlarını geçici olarak kaldırdığını duyurdu. Firma, bu adımı atmalarındaki neden olarak yeni Amerika Başkanı Joe Biden‘ın yemin törenini gösterdi. Facebook silah aksesuarı ilanlarını yasakladı.

Facebook silah aksesuarı ilanlarını yasakladı!

Facebook Silah Aksesuarı İlanlarını Yasakladı

Geçtiğimiz günlerde popüler platform yazdığı blog yazısı içerisinde açıklama yaptı, “Silah aksesuarlarını ve koruyucu teçhizatı tanıtan reklamlarını en azından 22 Ocak’a kadar, çok sayıda ihtiyat nedeniyle yasaklıyoruz. Silah, cephane ve susturucu gibi ürünler için reklamları zaten yasaklıyorduk. Ancak şimdi silah kasaları, yelekler ve silah kılıfları gibi aksesuarların reklamlarını da yasaklayacağız” ifadeleri kullanıldı.

Söz konusu yasağın nedeni hiç kuşkusuz 6 Ocak tarihinde Amerika Kongre Binası’na yapılmış olan eylemlerin organize eden paylaşımlara izin verildiği için gelen eleştirilerden dolayı alındı. BuzzFeed News tarafından paylaşılan bilgilere bakıldığı zaman, olaylarla ilgili şiddet çağrılarının birçoğu Facebook ve Instagram üzerinden yayınlandı. Bunun yanında bir grup ABD senatörü Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’e bir mektup yazmıştı. Senatörler mektupta ölümcül taktiksel operasyonlar ve silahlı çatışmalarda kullanılmak üzere tasarlanmış ürünlerin reklamlarını kalıcı olarak yasaklaması için Facebook’a çağrıda bulunmuştu.

Tüm bunların yanında dev firma getirdiği geçici yasağın yanında yemin töreni boyunca Beyaz Saray, Kongre Binası ya da başkentlere yakın yerlerde gerçekleştirilmesi mümkün olan etkinlikler oluşturulmasına izin ve imkan vermeyecek. Firma bu kararlarına ek olarak yine de bu tarz reklam ve paylaşım yapmaya çalışan hesapları kaldıracağını bildirdi.

Peki söz konusu reklam yasağı ve etkinlik kısıtlaması ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap