Yeni PS5 Modelinin Patenti Ortaya Çıktı! İşte Detaylar

Yeni PS5 Modelinin Patenti Ortaya Çıktı! İşte Detaylar

0

Dünyayı etkisi altına alan, bir çok ölüme yol açarken ekonomik sıkıntıları da beraberine getiren koronavirüs salgını nedeniyle bir çok sorun yaşandı. Bu sorun ve aksaklıklardan biride yeni nesil konsollarda olurken kullanıcılar tarafından fazlasıyla eleştirildi. ScrubWiki adlı web sitesi, Sony’nin yeni PS5 modelinin patenti sızdırdı.

Yeni PS5 modelinin patenti ortaya çıktı: Not sistemi geliyor

Yeni PS5 modelinin patenti ortaya çıktı

Sony, kullancılarının geri bildirimlerine önem vererek bu doğrultuda yeni model için çalışmalarına başlarken kısa süre önce yeni bir patent ile gündeme geldi. ScrubWiki adlı web sitesi sızdırmış olduğu söz konusu patent şimdiden beğenildi. Kullanıcıların oyun oynarken aynı zamanda birbirlerine sesli ve yazılı not bırakmasına imkan sağlayacak.

Bazı oyunlarda arkadaşları ile iletişim sorunu yaşayan kullanıcılar bu soruna çözüm arıyorlardı. Sony, aldığı patent sayesinde kullanıcılar arasındaki iletişimi daha sağlıklı kılmayı hedefliyor. Duraklatmaya izin verilmeyen oyunlarda kullanıcıların takım arkadaşlarını bilgilendirmesine olanak tanıyacak.

Super Mario Maker 2’de bulunan oyun içi mesaj sistemine benzer özelliklere sahip patent sayesinde kullanıcılar, oyun içerisinde pop-up olarak açılıp kapanabilen notlar ekleyebilecek. Bu yeni gelen özellik bir çok kullanıcı tarafından olumlu karşılanırken deneyimlemek konusunda sabırsız olanlar fazlasıyla mevcut.

Sanal koordinat sistemi kullanarak geliştirilen yeni sistem, kullanıcı tarafından oluşturulan oyun tavsiyelerini yönetmek için bir yöntem olarak tanımlanıyor. Söz konusu atılan adım ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir