Facebook Sayfalar Değişiyor! Facebook’a İnstagram Tasarımı

Facebook Sayfalar Değişiyor! Facebook’a İnstagram Tasarımı

0

Facebook’a İnstagram Tasarımı geliyor. Facebook mevcut durumdaki bir çok sıkıntıya rağmen yeni özellikler denemeye devam ediyor. Markalar ya da ünlüler için açılan Sayfalar, Instagram ve Twitter tarzında görüntülenmeye başlıyor. Facebook Sayfalar için tasarım değiştiriyor.

Facebook Sayfalar tasarımı değişiyor

Facebook Sayfalar tasarımı değişiyor

Sosyal medya yıldız şirketleri aralıklarla tasarımlarını değiştirerek kullanıcılarını farklı şekillerde karşılıyor. Facebook da içerisinde bulunan Sayfalar için tasarım değişikliğine gidiyor.. Yeni düzen ile birlikte takipçi sayıları vurgulanıyorken beğeniler ortadan kalkıyor. Şimdilik deneme aşamasında olan bu görünüm, ilk olarak ünlülerin hesaplarında kullanılıyor.

Eski ve şimdiki gelmekte olan tasarıma bakıldığında ortada bariz farklar bulunuyor. Bunlardan ilki Instagram ve Twitter düzeninde de gözlemleyebildiğimiz gibi profil fotoğrafının ortada vurgulu bir şekilde yer alması. Bunun yanında bir de beğeniler yerine takipçiler adlandırmasına geçildiği görülüyor.

Bir profil sayfası gibi görünün bu yeni düzende Sayfanın açıklaması, kişisel profillerde ki biyografi kısmına benzetilmiş durumda. Yapılmakta olan yenilikler arasında arka kısımda da değişiklikler mevcut.

Facebook bazı Sayfa sahiplerine ya da yöneticilerine yeni hesap yönetimi özelliklerine erişim sağlıyor. Kişisel profilleri ve herkese açık sayfalar arasında gezinmek artık daha kolay ve yönetici erişim izinlerini atamak ve yönetmek de daha kolay hale geliyor.

Facebook sayfalar tasarımı değişikliği hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Bu radikal tasarım değişikliği ile ilgili fikirlerinizi alt kısımdan yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir