MARTI Elektrikli Scooter Milyon Dolar Yatırım Aldı

MARTI Elektrikli Scooter Milyon Dolar Yatırım Aldı

0
MARTI Elektrikli Scooter Milyon Dolar Yatırım Aldı

MARTI elektrikli scooter kiralayabileceğiniz bir hizmet. Yerli girişimimiz olan ve İstanbul’da başlayan hizmet kısa sürede diğer büyük şehirlere yayıldı. Özellikle corona virüsü salgını sırasında oldukça fazla tercih edilmişti. Elektrikli scooter kültürünü Türkiye’ye aşılayan MARTI 25 milyon dolarlık yatırım alarak, değerlendi.

MARTI elektrikli scooter 25 milyon dolarlık yatırım

Geçtiğimiz yıl 2 büyük firmadan, 212 ve Wamda Capital’den yatırım alan MARTI, bu yıl ise yepyeni bir yatırım ile gündemi sarstı. Şirketin yatırım aldığı firma veya şahıs açıklanmasa da 25 milyon dolarlık yatırımın gerçekleştiği duyuruldu.

MARTI, kısa süre önce Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu‘nun gündemine girmişti. Yolcu taşımacılığı yapıldığı için düzenleme yapılmasının şart olduğu bildirilmişti. Bunun ardından MARTI’dan da bir açıklama gelmiş ve elektrikli scooter’lar için düzenlemenin kapıda olduğu anlaşılmıştı.

Bir süre önce de Peak Games’in ABD menşeli Zynga Games tarafından tam 1.8 milyar dolara satın alındığını sitemizden duyurmuştuk. Yerli girişimlerin aldığı desteklerin artış gösterdiğine tanıklık ediyoruz.

Popüler bir kısa mesafe aracı olan elektrikli scooterlar özellikle, Avrupa ülkelerindeki popülerliğinin artmasının ardından Türkiye’de de MARTI ile birlikte bu araçlar, pek çok kişinin hayatına giriş yaptı.

MARTI elektrikli scooter 25 milyon dolar yatırım aldı

MARTI, 2018 yılında kuruldu ve kullanım tarihi 2019 yılının Mart ayı oldu. Bugüne kadar pek çok destekçi bulan yerli girişim, 2020 yılınının başlarında yatırım turuna çıkmıştı. Tamamladığı yatırım turu ile birlikte 25 milyon dolar yatırım alan elektrikli scooter kiralama girişimi olan MARTI’nın hedefinde daha da fazlası var.

Şirketin yaptığı açıklamada en büyük hedefinin mobilite sektörünü geliştirmek ve hizmeti kullanan kişilere konforlu ve çevreye de duyarlı çözümler sunmak olduğu aktarılıyor. MARTI’nın hedeflerinden en büyüğü ise 3 yıl içinde milyarlarca dolar değer yaratmak var. MARTI’nın şu an itibarıyla 1000’e yakın çalışanı bulunuyor ve yaklaşık da 3 milyon kullanıcıya sahip olduğu belirtiliyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir