Facebook Messenger Rooms Yeni Güncelleme Geldi

Facebook Messenger Rooms Yeni Güncelleme Geldi

0

Geçtiğimiz gün yayınlanan güncelleme ile video konferans uygulaması olarak bilinen Facebook Messenger Rooms için köklü bir değişime gidileceğini açıkladı. Karşısındaki iddialı rakiplere güçlü bir alternatif olabilmek isteyen Facebook, kişiselleştirilmiş bir deneyim sunulacağını belirterek kullanıcıları Rooms’a çağırıyor.

Facebook Messenger Rooms güncelleme aldı!

Facebook Messenger Rooms güncelleme aldı

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrasında ofis ve okul ortamları yerini video konferans benzerlerine bırakmıştı. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcı hayatına ve gerçekleştirmesi gereken işlerine evinden devam etmişti. Bu durum karşısında video konferans hizmeti sunan şirketler kendini aniden büyük bir rekabet içinde buldu ve bu rekabetin kazananı da Zoom oldu. Mevcut durumdaki rekabet ortamına Facebook kayıtsız kalmadı. Facebook Messenger Rooms‘u kullanıma sunarak pazarda yerini almaya başladı.

Rekabeti arttırmak isteyen Facebook, Messenger Rooms servisinde birden fazla yenilik yaptığını açıkladı. Yayınlanan güncelleme, Rooms’un artık çok daha kişilselleştirilebilir bir yapıda çalıştığının net bir şekilde altını çiziyor.

Şirketler, kurumsal ya da bireysel olarak ayırım yapmadan kişiselleştirilmiş hizmetler sunmak için çalışıyor. Fakat kurumsal tarafta kuruma özel bir deneyim sunmak olmazsa olmaz. Facebook da bu noktada, kişiselleştirilmiş arka plan, sohbet oturumlarındaki esnek planlama kabiliyetleri, katılımcı yönetimi ve geçici/kalıcı odalar gibi özellikleri ile uzun vadede en büyük rakiplerine tehdit oluşturmak istiyor.

Facebook, Messenger Rooms’un hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili fikirleriniz alt kısımdan yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir