İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Porsche Panamera Turbo S 620 Beygir! Görüntülendi

Porsche Panamera Turbo S 620 Beygir! Görüntülendi


Porsche Panamera Turbo S 620 Beygir

İlerleyen yıllarda göreceğimiz otomobiller için Porsche uzun süredir konu üzerinde çalışıyor. Üzerinde çalışılan otomobillerden biri, 0’dan 100’e 3 saniyenin altında ulaşan 2021 Porsche Panamera Turbo S olacak.

Uzun süredir çok ciddi tanıtımlar gerçekleştiren Porsche, Panamera serisinden beklentisi oldukça fazla. Firma, Nürburgring tur rekorunu bir otomobil ile kırmıştı. Yeni 2021 Porsche Panamera’ları sonunda görmeyi başardık. 

Üzerinden uzun süredir çalışılan yeni seride, Turbo modelin yerini alan Turbo S serisi oldu. İkiz turbolu 4.0 litrelik V8 motoruna sahip araç 620 beygir gücü bulunuyor ve 820 Nm tork üretebiliyor. Yani bir önceki nesilden 70 beygir ve 50 Nm daha güçlü bir motor karşımıza çıkmış durumda. 

Porsche Panamera Turbo S ciddi yenilikler

Porsche Panamera Turbo S ciddi yenilikler

Panamera Turbo S modelli Porsche, 0’dan 100’e yalnızca 2.9 saniyede ulaşmayı başarıyor. Biraz daha ağır olan Executive versiyon ise daha uzun bir aks mesafesi bulunuyor ve bu yüzden de 3 saniyeye ihtiyaç duyuyor. Hem standart hem de Sport Turismo ve LWB versiyonlarında Turbo S’in en yüksek hızı ise saatte 315 km.

Porsche bu seride ayrıca Panamera 4S E-Hybrid modelini de ilk defa kullanıcıları ile buluşturuyor. Plug-in elektrikli model, 2.9 litrelik ikiz turbolu V6 motorunu elektrik motoruyla birleştiriyor. Bunun sonucu olarak da aracın motoru 552 beygir güce ve 750 Nm torka ulaşmayı başarıyor. 0’dan 100’e ulaşması ise 3,5 saniye alıyor.

2021MY’a geçiş sayesinde plug-in hibritlerin daha büyük bataryaları bulunmasına olanak sağlıyor. Bu da 4S E-Hybrid’in kilometrelerce durmadan elektrikle gidebileceğini bizlere gösteriyor. Panamera’nın kendisinde ise 3.0 litrelik tek turbolu modelin yerini 2.9 litrelik ikiz turbolu model alıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 5 ay önce

    alemin babası porsche

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir