Facebook Manavgat’taki Yangınlar için Yeni Özellik Çıkardı!
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya Haberleri

Facebook Manavgat’taki Yangınlar için Yeni Özellik Çıkardı!

0

Popüler sosyal medya platformu Facebook, ülkemizde çıkan yangınlara sessiz kalmadı. Şirket Manavgat’ta başlayan yangından etkilenen kullanıcılar için önemli bir özellik sundu. Facebook Manavgat’taki Yangınlar için Yeni Özellik Çıkardı!

Facebook Manavgat’taki Yangınlar için Yeni Özellik Çıkardı!

Facebook Manavgat’taki Yangınlar için Yeni Özellik Çıkardı!

Bildiğiniz üzere ne yazık ki ülkemiz ormanlık alanlarda çıkan yangınlar ile uğraşmakta. Facebook da 28 Temmuz’da Manavgat’ta başlayan ve birçok şehri etkisi altına alan orman yangınlarıyla alakalı bir adım attı. Şirket, etkinleştirdiği “Güvenlik Durumu Kontrolü” ile bölgedeki topluluğun birbiri ile bağlantı kurmasını sağlamakta. Yeni özellik ile birlikte bölgedeki kişiler, olayla ilgili paylaşımda bulunduğunda Güvenlik Durumu Kontrolü otomatik olarak etkinleştirilmekte. Söz konusu olan kontrol durumu etkinleştirdiği zaman etkilenen bölgedeki kişiler, Facebook’tan kendilerini güvende olarak işaretlemeleri için bir bildirim almaktalar.

Ayrıca yeni gelen özelliğe ek olarak Güvenlik Durumu Kontrolü bildirimine tıklayan kişiler, arkadaşlarının etkilenen bölgede olup olmadıklarını görebilmekteler. Ek olarak da güvende olup olmadıklarını bildirip bildirmediklerini de görebilmekteler. Platform kullanıcıları Güvenlik Durumu Kontrolü özelliğini kullandıkça ve yangından etkilenen diğer bölgelerde de konuyla ilgili paylaşım yapmaya devam ettikçe, özelliğin diğer bölgeler için de etkin hale geleceği belirtilmekte. Ayrıca etkilenen bölgede güvende olduklarını bildirmek isteyen kullanıcılar Facebook’tan bir bildirim aldıklarında, Güvendeyim’e tıklayabilirler.

Bir afet durumunda bir başkasının güvende olup olmadığını sormak isteyen kullanıcılar aşağıdaki adımları izleyebilirler:

 1. Kriz Yardım Merkezi‘ne gidin ve Türkiye’nin Antalya İlinin Manavgat İlçesinde Orman Yangınları sayfasını seçin.
 2. Kriz sayfasında Güvenlik Durumu Kontrolü’ne tıklayın.
 3. Bölgedeki Arkadaşlar’ın altında Güvende Olduğu Bildirilmiş ve Henüz Güvende Olduğu Bildirilmemiş arkadaşlarınızın listelerini görürsünüz. Bir Facebook arkadaşınızı adını kullanarak aratmak isterseniz arama çubuğunu kullanın.
 4. Kişinin adının yanındaki Güvende Olup Olmadığını Sor’a tıklayın.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Facebook platformunu kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir