Facebook Karanlık Mod Geliyor! Andorid Facebook
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Facebook Karanlık Mod Geliyor! Andorid Facebook

+ - 1
Facebook Karanlık Mod Geliyor

Facebook karanlık mod özelliğini android mobil uygulamasında yayınlamaya hazırlanıyor. Şirket uzun zamandır bu konu üzerinde çalışıyor. Ayrıca, koronavirüs izleme özelliği ve sessiz mod da yeni güncelleme ile getirilecek. Sessiz mod, Nisan ayında iOS için daha önce yayınlanmıştı.

Facebook masaüstü web sitesi yakın zamanda karanlık mod özelliğini zaten aldı. Bildiğimiz başka bir şey, Facebook’un Android uygulaması için karanlık mod özelliğini bir süredir geliştiriyor olmasıydı. 9to5Google’dan habere göre , yakında Android’de Facebook karanlık mod özelliğine sahip olacağız. Karanlık modun dışında, diğer yeni özellikler piyasaya sürülmeye hazırdır.

Mobil uygulamadaki karanlık modun renk şeması, masaüstü uygulamasındaki renk şemasına benziyor gibi görünüyor: koyu gri bir arka plan ve uygulama boyunca mavi vurgular. Ayrıca Android 10‘un sistem genelinde karanlık moduna uygun ve uygulama içindeki karanlık modu manuel olarak da kontrol edebilirsiniz. Yeni modun ekran görüntüleri, özelliğin artık son aşamasında olduğunu gösteriyor.

Facebook Karanlık Mod ile Koronavirüs izleme özelliği de geliyor

Karanlık moda ek olarak, Facebook uygulamasına koronavirüs takibi ekler. Bu izleme özelliği, bölgenizdeki koronavirüs vakalarının sayısını izleyerek sizi bilgilendirir. Üç haftaya kadar olan verileri gösterir. Ayrıca, sayfanın üst kısmında, dünya çapında onaylanmış vaka sayısını görebilirsiniz.

Bu iki özelliğin yanı sıra, Facebook’un yeni bir özelliği de sessiz mod. Şu anda iOS Facebook uygulamasında bulunan bu sessiz modla anlık bildirimleri sessize alabilirsiniz. Ayrıca Sessiz Mod için bir rutin seçme seçeneğiniz de olacaktır.

Facebook, Nisan ayında iOS için sessiz mod özelliğini yayınladı, ancak Android için Haziran’a işaret etti. Sosyal medya devinin sözünü tutacağı anlaşılıyor. Bununla birlikte, Facebook’un karanlık modu ve diğer iki özelliği daha geniş bir şekilde başlatma planlarını duyurmasını beklemeliyiz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Uzun süredir gelmesini bekliyorduk zaten hatta biraz fazla beklettiler karanlık modu getirmede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.