Epic Games Store Mobil Oyun Hamlesi

Epic Games Store Mobil Oyun Hamlesi

0
Epic Games Store Mobil Oyun Hamlesi

Ücretsiz oyunlarıyla adından sıkça söz ettiren Epic Games Store, mobil oyun dünyasına da giriş yapıyor. Bilgisayar oyuncularının gönlünde taht kuran platform, üst yöneticisi Tim Sweeney’in açıklamasına göre büyük hazırlık içinde.

Ücretsiz Fortnite oyunuyla tanınan ve kısa zamanda ücretsiz oyunlarla popülerliğini artıran platform, hem bilgisayar hem de mobil oyunlarda kullanım oranını artırmak istiyor. Fakat bu güne kadar mobil oyunlar için bu denli bir adım atılmamıştı.

Epic Games Store Mobil Cihazlara Geliyor

Oyun dünyasında en büyük pay bilgisayar oyunlarında. Ancak mobil oyunların da azımsanmayacak bir oynanış oranı bulunuyor. Görünüşe göre bu oran Epic Games’i etkilemiş ki, mobil oyunlar için büyük bir hamle yapıyor. Yapılan bir röportajda konu hakkında bilgi veren Sweeney, büyük planlarının olduğunu ve bu planlardan birinin de mobil oyunlar için olduğunu belirtti.

Sweeney, bir yayıncı olarak mobil dünyaya giriş yapmalarının, bu sektörün gelişmesine olanak sağlayacağını düşündüklerini söyledi. Ancak sistemin nasıl olacağına dair bir açıklama gelmedi. Daha önceden de Google ve Epic Games arasında soğuk rüzgarlar estiği biliniyor. Geçmişte oyun platformu, satış yapan uygulamaların yüzde 30 kesintiyi Play Store’a vermesine itiraz etmişti. Bu nedenle Fortine Android sürümü, mağazaya geç yüklenmişti.

Eğer Sweeney’in söylediği gibi büyük planlar bulunuyorsa oyun dünyasında büyük değişimler yaşanabilir. Çünkü Epic Games mobil oyun pazarında bu konuda öncü bir firma olma potansiyeline sahip.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir