Eski Facebook Tasarımı ile İlgili Kritik Karar! İşte tarih

Eski Facebook Tasarımı ile İlgili Kritik Karar! İşte tarih

1

Sosyal medya platformlarının en büyükleri arasındaki yerini koruyan Facebook, popülaritesini birazda olsa kaybetmesine rağmen, halen büyük bir kitleye hitap ediyor. Yeni tasarım ile geçtiğimiz yıl bu kitlenin tepkisini alan platform, şimdi de eski Facebook tasarımı ile ilgili kritik karar verdi.

Eski Facebook tasarımı ne zaman tarih olacak?

Eski Facebook Tasarımı ile İlgili Kritik Karar

Mark Zuckerberg dünyayı etkisi altına alan salgının etkisi nedeniyle kararı alamadı. Salgın araya girmeseydi bu Facebook kullanıcılarının canını yakacak olan kararı çoktan alması düşünülüyordu. Koronavirüs den dolayı birçok şey gibi bu büyük değişim de ertelendi. Şimdi ise Eylül ayından itibaren yeni Facebook tasarımı platformu kullananlar için tek seçenek haline gelecek.

Ağır ve karmaşık yapıya sahip eski tasarım, özellikle genç kullanıcıların popüler platformdan çekilmesine neden olmuştu. Instagram ile entegre edilen ve modern, mobile daha uyumlu bir tasarıma kavuşan ana sayfanın böylece yeni kullanıcıların daha çok dikkatini çekmeyi ve burada takılmalarını amaçlıyor.

Modern tasarım aslına bakılırsa son bir yıldır mevcut. Fakat isteyen kullanıcılar bunu aktif edip kullanabiliyorlardı. Bu bir senelik süre içinde ise, eski tasarımı bırakmayan kullanıcı sayısı hiçte azımsanacak gibi değil. Hatta eski Facebook tasarımı geri dönsün diye kampanya başlatan bir çok Facebook grubu kuruldu.

Yıllar önce de Facebook yine köklü bir tasarımsal değişime gitmiş ve aynı tepkileri o zamanda görmüştü. Ancak bir süre sonra bu tasarıma Facebook kullanıcıları bir şekilde alıştı.

Peki sizce yeni Facebook tasarımı nasıl olmuş, deneyimlediniz mi? Yoksa sizde eski Facebook tasarımına geçenlerden misiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Facebook’un yeni tasarımını hiç beğenmedim, eski tasarımın kalmasından yanayım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir