Sony Xperia 1 II 12 GB RAM ile Geliyor! Yeni Model

Sony Xperia 1 II 12 GB RAM ile Geliyor! Yeni Model

0

Telefon kullanıcılarının en çok sevdiği firmalar arasında bulunan Sony, yeni modeli Sony Xperia 1 II 12 GB RAM seçeneğiyle çok konuşulmaya başlandı. Mevcut durumda Türkiye’deki faaliyetlerine son vermiş olsa da Xperia modelleri kullanıcılar tarafında fazlasıyla seviliyor..

Sony Xperia 1 II öncelikle Japonya’da satışa çıkacak ve eski sürümüne kıyasla daha yüksek performansa sahip olacak. Kullanıcılar daha önce 8 GB bulunan sürümle buluşmuştu. Aynı zamanda modelde 128 GB ve 256 GB depolama alanı seçeneği bulunuyor.

Sony Xperia 1 II 12 GB RAM modeli geliyor

Sony Xperia 1 II 12 GB RAM modeli geliyor

Birçok amiral gemisi modelinde bulunmayan 12 GB RAM seçeneği kendisini gösterirken, daha öncelerinde 8 GB RAM ile 128 GB veya 256 GB depolama seçeneği bulunuyordu. Söz konusu özellik de sadece “Donmuş Siyah” renkli modelle kullanıcıları karşılayacak. Önümüzdeki günlerde telefon beyaz ve mor renkleriyle de bu özelliğin kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor.

Sony Xperia 1 II 12 GB RAM’i seçeneği için de işlemci olarak Snapdragon 865 kullanacak. İşlemci için Snapdragon 865 Plus’a yükseltme işleminin yapılmayacağı belirtiliyor. Snapdragon 865 de 1 adet 2.84 GHz Cortex-A77, 3 adet 2.4 GHz Cortex-A77 ve 4 adet 1.8 GHz Cortex-A55 çekirdekleri bulunuyor. Ayrıca model 6.5 inç boyutunda OLED ekrana sahip. 12 Megapiksel ana kamera + 12 Megapiksel ultra geniş açılı kamera + 12 Megapiksel telefoto kamera kurulumu modelde yer alıyor. Bununla birlikte ToF sensör de görev alıyor.

Model için 124.000 yen (1.170 dolar) fiyat bilgisi ön sipariş bulunuyor. Ön sipariş teslimatlarının kullanıcılara bu ay sonunda teslim edileceği belirtildi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir