Call of Duty Modern Warfare! İnanılmaz İndirme Boyutu

Call of Duty Modern Warfare! İnanılmaz İndirme Boyutu

0

Call of Duty: Modern Warfare gittikçe popüler hale gelirken indirme boyutu ile ise bir kabusa döndü. İnterneti kotalı olan kullanıcıların indirmesinin neredeyse mümkün olmadığı oyunun boyutu hem PC hem PS4’te inanılmaz bir boyuta ulaştı. Sürekli olarak güncellenen oyun her güncellemede yeni özellikler kazanıyor ve bu hem indirme boyutuna hem de diskteki boyutuna büyük etki ediyor.

Call of Duty Modern Warfare boyutu ile ağlatıyor

Call of Duty Modern Warfare boyutu ile ağlatıyor

Geçtiğimiz yıllarda karşımıza çıkan oyunun PlayStation 4 ve PC platformlarındaki boyutları arasında büyük bir fark var. Bunun nedeni ise içeriklerdeki belli başlı farklılıklar. Oyunun PC sürümünün indirme boyutu güncel olarak 209GB‘a, PS4 indirme boyutu ise 172GB‘a ulaştı. Bu boyutlar ülkemizde hala kotalı internet kullanan büyük bir kesmin olduğunu düşündüğümüzde çok fazla.

Oyunun boyutunun hakkını verip vermediği tartışılır fakat ortalama indirme hızının 20Mbps olduğu ülkemizde oyunu indirmek günler alabilir. Video oyunlarının artan boyutları ile disk ihtiyacı da doğuyor. Örneğin 10GB olarak indirdiğimiz oyun zamanla 20-30GB boyuta ulaşabiliyor. Bu da artık bir standart haline gelen SSD’lerin fiyatından dolayı pek cezbedici olmuyor.

Modern warfare Bu boyut artışının nedenlerinden biri de oyuna dördüncü sezonun gelmiş olması. Bu haftanın başında gelen sezon ile oyunun boyutunda büyük artış oldu. Yine de sevindirici bir durum var; oyunu yeni kuran oyuncular önceki sezonların dosyalarını bilgisayarlarında bulundurmamış oluyor. Eğer eski bir oyuncu iseniz oyunun eski dosyalarını da sakladığınız için daha büyük bir yer kaplanmış oluyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir