YouTube Music Yeni Özelliğin Testine Başladı!

YouTube Music Yeni Özelliğin Testine Başladı!

0

YouTube Music, Google’ın Spotify ve TİDAL gibi dijital müzik platformlarına rakip olarak geliştirdiği bir platform. Söz konusu müzik platformu, uygulama içi dolaşımı daha kolay hale getirmek amacıyla özellik geliştirmekte. Şimdilik sınırlı sayıda kullanıcının erişimine açılan özelliğin amacı aranılan içeriklerin daha kolay bulunmasını sağlamak. Bu sayede kullanıcılar kaydettikleri şarkılara ve sanatçılara tek bir yerden erişebilecekler. YouTube Music Yeni Özelliğin Testine Başladı!

Dijital müzik platformunun kütüphane kısmında oynatma listeleri, albümler, şarkılar ve sanatçılar olmak üzere dört farklı seçenek mevcut. Fakat pek çok kullanıcıdan bu durumun zorluğu le ilgili geri dönüşler alındığı belirtilmekte.

YouTube Music Yeni Özelliğin Testine Başladı!

YouTube Music Yeni Özelliğin Testine Başladı!

Yeni özellik ile birlikte YouTube Music, arama sonuçlarında kitaplık kısmındaki içeriklieri gösterecek. Örnek verecek olursak bir sanatçının albümünü veya oynatma listesini kaydettiniz, arattığınız bir şarkı kütüphanede direkt varsa ona hızlı bir şekilde erişebileceksiniz. Bunun yanında YouTube, sadece kitaplık bölümünde bile arama yapılmasına izin vermekte.

YouTube Music in şimdilik test aşamasında olan bu özelliği deneme şansı sınırlı sayıda kullanıcıya verilmişti. Bu kullanıcılardan bir tanesi deneyimlerini aktardı. Mobil cihazlarda çevrimdışı arama yapılmadığını belirtti. Kullanıcı sonuçlar listesinden bir albüme tıkladığında, ona ait ne kadar şarkı kitaplıkta kayıtlı olursa olsun albümün tamamının açılacağı aktarılmakta. Ayrıca sadece yeni yüklenen müziklerle zaman geçiren kişilerin kendi çalma listelerini arayamayacağı ifade edildi.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir