iOS için Yeni YouTube Music Özelliği Geliyor!

iOS için Yeni YouTube Music Özelliği Geliyor!

0

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda YouTube Music Android kullanıcıları için kendini geliştirmişti. Bu duruma üzülen iOS kullanıcılarını sevindirecek haber geldi. iOS için Yeni YouTube Music Özelliği Geliyor!

iOS için Yeni YouTube Music Özelliği Geliyor!

iOS için Yeni YouTube Music Özelliği Geliyor!

Geçtiğimiz aylarda Youtube Music tarafından Android kullanıcılarını ilgilendiren bir güncelleme gelmişti. Söz konusu olan güncelleme ile birlikte yen özellikler kullanıcılara sunulmuştu. Fakat sadece Android kullanıcıları için gelen bu güncelleme iOS kullanıcılarını üzmüştü. Şimdi ise şirket iOS kullanıcılarını da unutmayarak onlar için yeni bir güncelleme yaptı.

YouTube Music, akış hizmetini modernize etmek için ‘Şimdi yürütülüyor‘ menüsünü yeniledi. Söz konusu olan bu yeniliği ilk defa Mart ayında bazı iPhone cihazları için yapmıştı. Ancak belirli bir kesimdeki kullanıcılar bu yeniliğe sahip olabilmişlerdi. Aradan geçen 3 ay sonunda aynı özellik Android cihazları için duyurulmakta. Gelen yeniliklerden ilk defa sadece Android kullanıcıları yararlanmaya başladılar. Kısıtlı sayıda iOS kullanıcısı da bu tasarım yeniliklerini görebilmekte. Ancak platform, bu zamana kadar Apple için resmi bir destek duyurusu gerçekleştirmedi. Ancak dün itibariyle beklenen yenilik, çok daha fazla iPhone kullanıcısına ulaştı.

”Şimdi yürütülüyor” menü tasarımı yenilendi ayrıca Android ve iOS sürümleri küçük bir fark içermekte. iOS versiyonu ‘Sıradaki‘, ‘Şarkı sözleri‘ ve ‘İlgili‘ menüleri için köşeleri yuvarlak kavisli bir sayfa kullanılmakta. Android’de ise köşeli bir tasarım hakim görünmekte. Ayrıca söz konusu olan yenileme ile birlikte YouTube Music önemli tüm kontrolleri aynı ekrana yerleştiriyor. Bu sayede kullanıcıların tekrarlama ve karıştırma seçenekleri için yukarı kaydırması gerekmemekte. Ayrıca şarkı/video değiştirme kısmı artık ekranın tümünü kaplamıyor ve kapak resminin üst tarafında her zaman görünür olarak yer almakta. Söz konusu olan küçülmeni ardından arka planın büyük bir kısmına tema yerleştirilmekte. Ayrıca kullanıcılar ekranda bulunan resme dokunduklarında paylaşmaindirme ve yayınlama seçenekleri bulunmakta.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir