1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. YouTube Müzik ‘Son Etkinlik’ Bölümünü Test Ediyor

YouTube Müzik ‘Son Etkinlik’ Bölümünü Test Ediyor


YouTube Müzik ‘Son Etkinlik’ Bölümünü Test Ediyor

YouTube Müzik, Play Müzik geçişinden yenilenen ‘Şimdi Yürütülüyor’ deneyimine bir farklılık telaşı yaşamaya devam ediyor . En son YouTube Müzik testi, kitaplık eklentilerini gösteren “Son etkinlik” döngüsünde yapmıştı.

Bugün “Kütüphane” sekmesinin üstünde, “Son oynadığınız” öğesinin ne olduğunu gösteren bir albüm kapağı döngüsü var. YouTube Müzik artık kitaplığınıza kaydettiğiniz albümleri ve oynatma listelerini içeren daha geniş bir bölümü test ediyor.

Şimdiye kadar, Brezilya’da yalnızca bir Android kullanıcısı bu özellikle karşılaştı. Brezilya Portekizcesinden çeviri yaparken, karuselin artık “Son etkinlik” olarak adlandırıldığını görüyoruz. Yeni Keşfet sekmesinden yapılan eklemeler, yenilemeden sonraki bölümde otomatik olarak görünür.

Bu davranış, Google Play Müzik’teki “Son Aramalar” sayfası ile aynıdır. Kaydettiğiniz şeyin göz atılabilir bir geçmişini sağlayan iyi bir değişikliktir; bu, hizmeti nasıl kullanmanız gerektiğinin büyük bir parçasıdır. Elbette Çalma Listeleri, Albümler, Şarkılar ve Albümler listeleri zaten “Son eklenenler” e göre sıralanabilir.

Yeni YouTube Son etkinlik karuseli henüz yaygın olarak kullanıma sunulmadı.

Her geçen gün daha da popüler olan ve kullanıcıların beğenisini toplayan YouTube Music, son zamanlarını oldukça hareketli geçiriyor. Google, müzik uygulamasını diğer uygulamalar üzerine tercih edilebilir yapmak için uygulamada eksik kalan her şeyi tek tek uygulamaya ekliyor.

Uygulama, geçtiğimiz günlerde Spotify’da da bulunan kişiye özel dört yeni çalma listesi yayınlamıştı. Bu çalma listeleri kullanıcıların istedikleri duyguya göre onlara kendi müzik zevklerine uyan şarkılar gösteriyordu. Çalma listeleri, yine diğer uygulamalarda olduğu gibi haftalık olarak güncelleniyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap