TikTok’a Yasaklama! Popüler Uygulama Tekrar Yasaklandı

TikTok’a Yasaklama! Popüler Uygulama Tekrar Yasaklandı

1

TikTok, sakıncalı içerikleri bünyesinde bulundurmasından dolayı Pakistan’da bir kez daha yasaklandı. Son yılların popüler uygulaması bu yasaklanma ile birlikte Ekim ayındaki 10 günlük yasaklanmadan sonra ikinci kez yasaklanmış oldu. TikTok’a Yasaklama geldi.

Popüler uygulama yeni bir çok fenomeni kendi içerisinden çıkarttı. Ayrıca yine bir çok ünlü ve fenomeni de içerisine aldı. Hızla büyümekte ve rekorlar kırmakta olan uygulamaya çeşitli ülkelerde yasaklar gelmekte.

TikTok’a yasaklama! Daha öncede olmuştu

TikTok'a Yasaklama

2020’nin Ekim ayı içerisinde, ahlaksız ve uygunsuz videolar nedeniyle Pakistan’da TikTok yasağı vardı. Fakat videoların topluma uygun olacağı ile ilgili güvence verdikleri için 10 gün aradan sonra yok.

5 ay sonra Peşaver şehrinde bir yüksek mahkeme uygulama hakkında yeni bir kara verdi. Ülkede milyonlarca kullanıcısı olan uygulama Pakistan Telekomünikasyon Kurumu’nun (PTA) kurallarına uyması için yasaklanmasını emretti. Mahkeme, “Peşaver yüksek Mahkemesi’nin emirlerine saygılı bir şekilde uymak adına, PTA hizmet sağlayıcılara TikTok uygulamasına erişimi derhal devre dışı bırakmaları için talimat vermiştir” ifadeleri mevcut.

Bunun yanında alınan kararın neden halne daha bilinmezliğini koruyor. Anlık olarak bir video mu bu karara sebep oldu belli değil. Kabul edilemez içerikler barındırdığı iddiasını ortaya atan Peşaver YM Başkanı Qaiser Rashid Khan’dan şikayetçi oldu.

TikTok cephesi ise The Verge’ye yaptığı açıklamada“TikTok, uygunsuz içeriği platformdan uzak tutmak için güçlü önlemlerle yaratıcı ifadenin temeli üzerine inşa edilmiştir. Pakistan’da yerel dilde denetim ekibimizi büyüttük ve topluluk kurallarınızı ihlal eden içerikleri kaldır için gerekli mekanizmalara sahibiz.” dendi.

Peki yaşanan bu gelişmeler ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Ayrıca siz TikTok kullanıyor musunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. türkiyedede bazı konulardan dolayı engellenmesi lazım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir