Netflix Hesap Paylaşımı Dönemi Bitiyor! Kritik Adım

Netflix Hesap Paylaşımı Dönemi Bitiyor! Kritik Adım

0

Günümüzde film ve dizi izlemek isteyenlerin vazgeçilmezi olan Netflix, bu mecrada zirvede bulunmakta. Belirlenen ücretleri ödememiz karşılığında platform içerisindeki içerikleri reklamsız ve sorunsuz bir şekilde izlemek mümkün. Fakat saatler önce yeni bir haber ortaya çıktı. Maalesef yayın platformu kullanıcılarının hoşuna gitmeyecek bir adım attı. Netflix hesap paylaşımı dönemi bitiyor mu?

Netflix hesap paylaşımı dönemi bitiyor!

Netflix Hesap Paylaşımı Dönemi Bitiyor

Kullanıcıların kendi aboneliğini alarak kullanması gereken bir platform olan Netflix, yine de aynı evde yaşayanlar için çözümleri var. Temel, Standart HD ve Özel Ultra HD olarak üç paket sunan platform, paketler içerisinde 4 cihaza kadar destek sunmakta. Fakat bu yöntem nasıl aynı evde yaşayanların işine yarıyorsa, ücreti minimuma indirmek isteyenlerinde kullandığı bir yöntem.

Bu tarz yaşanan durumların bilincinde olan Netflix, bundan sonra bu konuya göz yummayacak. Kısa süre önce Netflix kullanıcılarının karşısına bir bildirim gelmeye başladı. Aynı evde yaşasalar dahi gelen bildirimde, “Eğer bu hesabın sahibiyle aynı evde yaşamıyorsan, izlemeye devam etmek için kendi hesabına ihtiyacın var.” Sonrasında ise hesap sahibine bir kod gönderiliyor ve onun girilmesi istenmekte. Netflix, söz konusu hesap paylaşımı durumunu bu tarz adımlarla minimuma indirmek istemekte.

Bildirimi alan kullanıcıların kodu girmesi, ya da “sonra doğrula” seçeneğine tıklaması gerekiyor. Görünüşe göre uygulama, şu an için sadece küçük bir grubu hedef alıyor. Ama anlaşılacağı üzere ilerleyen günlerde tüm herkesi kapsaması mümkün. Netflix, hesap paylaşımını bu şekilde sonlandırabilecek mi merak konusu.

Peki yaşanan bu gelişmeler ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Netflix geçtiğimiz haftalarda fiyat arttırımına gitmişti, bu konuda düşünceleriniz neler? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir