TikTok YouTube’u Arkada Bıraktı Rekabet Arttı!

TikTok YouTube’u Arkada Bıraktı Rekabet Arttı!

0

Popüler sosyal medya platformlarından TikTok ile ezeli rakibi YouTube arasındaki rekabet günden güne artıyor. Şimdi de yapılan yeni bir araştırma sonucunda aralarındaki rekabet kızıştı. TikTok YouTube’u Arkada Bıraktı Rekabet Arttı!

TikTok YouTube’u Arkada Bıraktı Rekabet Arttı!

TikTok YouTube’u Arkada Bıraktı Rekabet Arttı!

Sosyal medya denildiği zaman ilk akla Facebook, Instagram ve YouTube gelirken şimdi aralarına yeni bir isim daha eklendi; TikTok. Her geçen gün kullanıcı sayısı artan platform artık fazlasıyla popüler. Platformun kısa bir zaman içinde sahip olduğu başarı ile birlikte rakiplerinin dikkatini çekti. Özellikle Facebook, nstagram Reels özelliği ile rekabeti arttırdı. Ayrıca Google da Eylül ayında YouTube Shorts özelliğini geliştirerek kullanıma sundu.

App Annie söz konusu olan sosyal medya platformları arasındaki rekabeti gözlemleyerek kullanıcıların uygulamalarda geçirdikleri süreyi araştırdı. Yapılan araştırma sonucunda YouTube’un ortalama izlenme süresi konusundan TikTok’un arkasında kaldığı belirtildi.

App Annie’nin raporuna göre, TikTok’ta harcanan ortalama süre YouTube’dan fazla. Google’ın sahip olduğu video paylaşım platformu YouTube aylık 2 milyardan fazla kullanıcıya sahip. Ayrıca TikTok’un en az 700 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğu bilinmekte. Bu sayede toplam izlenme süreleri konusundan YouTube dünyanın en büyüğü konumuna sahip. Ancak App Annie’nin verilerini sadece Android telefonları kapsamakta.

 YouTube Shorts, geçtiğimiz eylül ayında aktif oldu. Temmuz ayında aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 100’den fazla ülkede kullanıma açıldı. Ayrıca söz konusu uygulama ile kullanıcılar 15 saniyelik kısa videolar üretebilmekteler. Bu sayede TikTok’a göre bir tık dezavantajlı olmakta. Bildiğiniz üzere TikTok’ta maksimum video süresi 3 dakika. Daha uzun içerik üretmek isteyen kullanıcıların farklı alternatiflere yönelme durumları olmakta.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Ayrıca TikTok ve YouTube platformlarını kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir