İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Mercedes’in İlk Elektrikli AMG Modeli Geliyor!

Mercedes’in İlk Elektrikli AMG Modeli Geliyor!


Dünyada en çok tercih edilen otomobil markalarından biri olan Mercedes, ilk elektrikli modeli olan AMG EQS’i tanıttı. Mercedes’in İlk Elektrikli AMG Modeli Geliyor!

Mercedes’in İlk Elektrikli AMG Modeli Geliyor!

Mercedes'in İlk Elektrikli AMG Modeli Geliyor!

Dev otomobil şirketi Mercedes geçtiğimiz günlerde  Plug-in Hibrit GT63 S E Performance modelini tanıtarak hayranlarını sevindirmişti. Ayrıca şirket kendini geliştirip model skalasını genişletmeye devam etmekte. Şimdi ise yeni bir haberle geldi; Münih Otomobil Fuarı gerçekleştirilmeden önce ilk elektrikli EQS modelini tanıttı. Mercedes, herkesin aklına spor otomobil denildiği zaman ilk akla gelen otomobil firmalarından biri olmakta. Bu popülerliğini devam ettirmeyi isteyen şirket, performans tarafında fazlasıyla iddialı EQS modeliyle kullanıcıların karşısında.

Söz konusu modele Avrupa pazarında EQS53 adı verilmekte. Ancak ABD’de yalnızca EQS adıyla karşımıza çıkmakta. Ayrıca analistlerin tahminlerine göre elektrikli AMG EQS modelinin S63 versiyonunun gelebilme durumu mevcut. AMG EQS, standart kullanımda 651 beygir ve 950Nm Tork üretmekte. Ek olarak ise Race Start modunda 751 beygir güce ve 1018Nm Tork değerine ulaşmakta. Ayrıca 0-100 hızlanma süresi Mercedes EQS580 modelinden 0.7 daha hızlı olmakta. Ek olarak 3.4 saniyede 100 km/s hıza ulaşabilme özelliğine sahip.

Son hızı ise 250 km/s ile sınırlandırılmakta. Diğer EQS modellerinde yer alan 107,8 kWh batarya bu modelde de bulunmakta. Ayrıca AMG’ye özel kablolama ve soğutma sistemine sahip olan batarya, 15 dakikalık şarj ile 300km menzile sahip. Ek olarak ise modelde Slippery, Comfort, Sport , Sport Plus ve Individual olmak üzere 5 farklı sürüş modu bulunmakta.

Peki siz bu model hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap