YouTube’dan reklam engelleyici kullananlara yeni yaptırım!

YouTube’dan reklam engelleyici kullananlara yeni yaptırım!

0

Son birkaç aydır YouTube, reklam engelleyici kullananlara karşı sıkı önlemler alıyor. Geçen yıl platform, kullanıcıların reklam engelleyicilerini devre dışı bırakmalarını isteyen bir mesaj görüntülemeye başlamıştı. Bu mesaj dikkate alınmadığında da videoların oynatılması engelleniyordu. Bu durum, birçok kullanıcının reklam engelleyicilerini kaldırmasına veya yeni çözümler aramasına neden olmuştu. Ancak YouTube kararlı görünüyor ki yeni yaptırımlar geliyor.

YouTube, reklam engelleyici kullananların videolarını aniden sona atlıyor

Bu hafta, birçok kullanıcı YouTube videolarının aniden sona atladığını fark etti. Videolar, baştan oynatılsa bile neredeyse hemen sona atlıyor. Bu tuhaf durum, yalnızca reklam engelleyici kullanan kullanıcıları etkiliyor gibi görünüyor. Reklam engelleyici devre dışı bırakıldığında ise videolar normal şekilde oynatılıyor.

Kullanıcılar ayrıca videoyu tekrar oynattıklarında veya belirli bir kısmına atlamaya çalıştıklarında, videonun bazen sonsuz yükleme döngüsüne girdiğini belirtiyor. Bu da kullanıcıların video izleme deneyimini olumsuz etkiliyor.

Birçok kullanıcı, bu durumun YouTube ’un reklam engelleyici kullanmayı caydırmak için bilinçli bir hamlesi olduğunu düşünüyor. Bu pek tabii mümkün, ancak sorunun reklam engelleyicinin kendisinden kaynaklanma olasılığı da var.

Bu yılın başlarında AdBlock’taki bir hata videoların yavaş yüklenmesine ve YouTube’u çalıştıran makinelerde aşırı strese neden olmuştu. Bu sorun ortaya çıktığında da birçok kullanıcı YouTube’u suçlamıştı.

Bu son problemle ilgili olarak, sorunun AdBlock kullananlarda daha yaygın olduğu, diğer reklam engelleyicileri kullananların ise bu sorunla karşılaşmadığı görülüyor. Bununla birlikte, reklam engelleyici kullanmayanlarda da çok nadir de olsa bu sorunun yaşandığına dair birkaç bilgi bulunuyor.

Sizde de bu sorun meydana geldi mi? Gelmediyse bile bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak: https://shiftdelete.net/youtube-reklam-engelleyici-yeni-yaptirim

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir