Sokağa Çıkma Yasağı Sonrası! İstanbul’da Tarihi Görüntüler
 1. Anasayfa
 2. Yaşam

Sokağa Çıkma Yasağı Sonrası! İstanbul’da Tarihi Görüntüler

0
Sokağa Çıkma Yasağı. İstanbul kuş bakışı görünüm.

10 Nisan günü akşam saatlerinde gelen habere göre, corona virüs salgını sebebiyle İçişleri Bakanlığı 12 Nisan saat 24.00’e kadar 30 büyükşehir ile Zonguldak’ta, il sınırları içerisinde sokağa çıkma yasağı resmen başladığını duyurdu.

Bakanlık, yayımladığı genelgeyle yasağın detaylarını ve açık olacak işyeri, işletme, kurumları da kamuoyu ile paylaştı. Fırınlar, eczaneler, su dağıtım yerleri, veterinerler, sağlık merkezleri açık olacak. Yasağın ilk gününde İstanbul’daki görüntü fazlasıyla şaşırtıcıydı.

Sokağa Çıkma Yasağı! Fatih Sultan Mehmet Köprüsü..

Corona virüs nedeni ile İstanbul, Bursa ve Ankara’nın da aralarında bulunduğu 30 büyükşehir ile Zonguldak’ta 10 Nisan saat 00.00’dan 12 Nisan saat 00.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasağın ilk gününde İstanbul sokakları boş kaldı.

İstanbul trafiğinin en yoğun olduğu yerlerden biri olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü havadan görüntülendi. Havadan çekilen görüntülenen FSM Köprüsü’nden çok az aracın geçmesi dikkat çekti.

Sokağa Çıkma Yasağı Sonrası İlk Sabah..

Duraklarda ise otobüs bekleyen vatandaşlar dikkat çekti. Eminönü’nde otobüs bekleyen vatandaşların büyük bir çoğunluğu ise güvenlik görevlisi olduğunu ve gece vardiyasından çıktığını belirtti.

Sabah saatlerinde de İstanbul’daki yolların boşluğu kameralar tarafından görüntülendi. Sabah saat 06.00’da metrobüsler ve otobüsler seferlerine başladı. Boş kalan yollarda, otobüs duraklarında da işe gitmek isteyen vatandaşların olduğu görüldü.

Sokağa Çıkma Yasağı Sonrası İlk Sabah. Otobüs Durakları..

Aynı zamanda İstanbul’da metrobüs, vapur ve otobüsler hizmet vermeye devam ediyor. İETT’den yapılan açıklamaya göre İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında sokağa çıkma yasağı istisnası olan vatandaşlara ulaşım hizmeti vermek adına, 11-12 Nisan tarihlerinde geçerli olmak üzere belli hatlarda sabah ve akşam otobüs seferleri düzenlenecek. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir