1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Koronavirüs Tedbirleri! Adalar’a Giriş Çıkış Yasaklandı

Koronavirüs Tedbirleri! Adalar’a Giriş Çıkış Yasaklandı


Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle bir çok önlem alınmış durumda. Ülkemizde de koronavirüs tedbirleri hızla artarken bugün bir yenisi daha açıklandı. Kaymakamlık tarafından yapılan açıklamaya göre 26 Nisan 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Adalar’a giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Koronavirüs tedbirleri, pandemi dünyanın tümünde etkisini artırmayı sürdürürken alınan önlemler sonucunda hızını kaybetmeye başladığı da konuşuluyor. Ülkemizde de alınan tedbirler sayesinde virüs ile mücadelede önemli bir yol kat edilmiş durumda. Alınan önlemler her geçen gün arttırılırken bugün de İstanbul, Adalar için yeni bir haber geldi.

Adalar’a 1 ay boyunca giriş ve çıkışın yasaklandığı kaymakamlık tarafından yapılan açıklamayla bildirildi. Koronavirüs salgınının dünyada görülmeye başlamasından itibaren Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu önerileri doğrultusunda salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetmek, sosyal izolasyonu temin etmek ve yayılım hızını kontrol altında almak için birçok önleme başvuruldu.

Koronavirüs Tedbirleri! Yasak, 26 Nisan’da başlayacak

Koronavirüs Tedbirleri! Adalar’a Giriş Çıkış Yasaklandı

Ana karadan ayrı ve sadece deniz yoluyla ulaşılan Adalar ilçesinin; vaka sayısının olumlu bir şekilde düşük olduğu ancak sayfiye yeri olması, sıcaklıkların artması ve yaz aylarının yaklaşması sebebiyle çok sayıda vatandaşın günübirlik olarak ziyaret etme ihtimalinin yüksek olma riski bu karardan sonra belirtildi.

İlçenin kış aylarında İstanbul’da ana karada, yaz aylarında ikinci konutlarında Adalar’da yaşayan bir nüfusa da sahip olduğu ve bu kişilerin Adalar’daki konutlarına gelmek istediklerinin görüldüğü, tedbir alınmadığı takdirde, yazlık veya ziyaretçi olarak gelecek insanların bulaşma riskini ve virüs yayılımını artıracağı düşünülerek alınan yasak kararı açıklandı.

Bazı özel nedenleri olanların ise bu yasağı kapsamadıkları belirtildi. Bunlara 23 Nisan 2020 tarihinden önce yerleşim yeri adresi olarak kayıtlı olanlar, temel ihtiyaç malzemelerinin tedarik faaliyetlerinde yer alan görevliler, kesintiye uğramaması gereken tedarik sistemlerinin sürdürülmesinde görevli olanlar, çalışan ya da iş yeri sahipleri, Adalar ilçesinde görev yapan kamu görevlileri gibi kişiler yer alıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. yeni-hesap_avatar
    10 ay önce

    Önlemler alınması çok güzel, bir an önce şu virüs bi bitsinn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir