Koronavirüsün Hücrelere Saldırsı Görüntülendi

Koronavirüsün Hücrelere Saldırsı Görüntülendi

0
Koronavirüsün Hücrelere Saldırsı Görüntülendi. Siyah noktalar virüs.

Koronavirüsün aşısının geliştirilmesi için bilim insanları, virüs üzerinde yapısı ile ilgili çalışmaya devam ediyorlar. Brezilya’dan bilim insanları, koronavirüsün hücrelere saldırı anlarını elektron mikroskobu ile görüntülemeyi başardılar. Koronavirüsün Hücrelere Saldırsı Görüntülendi.

Koronavirüsün tedavi ve aşısının bulunabilmesi için virüsünün yapısının ve davranışlarının ortaya çıkarılması önemli bir noktada yer alıyor. Bu nedenle bilim insanları, Covid-19 ismi verilen yeni tip koronavirüs üzerinde ayrıntılı çalışmalara devam ediyorlar. 

Koronavirüsün yapısımı incelemeye devam eden bilim insanları, virüsün bir insan hücresini nasıl enfekte ettiğini gözlemleyebildiler. Araştırmacılar, koronavirüsün hücreye saldırı sırasındaki anı görüntülemek için elektron mikroskobu kullandılar. Koronavirüsün Hücrelere Saldırsı Görüntülendi.

Virüsün saldırı anlarının yer aldığı görüntülerde siyah noktalar olarak görülen koronavirüs, insan hücresinin genetikten sorumlu olan sitoplazmaya saldırıyor. Sitoplazmaya saldıran virüs, bu şekilde insan hücresine enfekte oluyor.

Koronavirüsün hücreye saldırı anının görüntülerinde koronavirüsün ismini veren sivri protein uçları da görülüyor. Virüs bu sivri uçları kullanarak hücrelerde kalıyor. Koronavirüse karşı aşı çalışmalarında bu sivri protein uçlarının bağlandığı hücre proteinleri hedef alınıyor. Bu nedenle koronavirüsün hücreye nasıl girdiği ve sivri protein uçlarının nasıl çalıştığının belirlenmesi oldukça önemli.

Virüsün yayılma anındaki tepkileri ve hızı da göz önüne alınarak, ellerindeki tüm imkanlarla aşı çalışmalarına devam ettiklerini belirttiler. Bilim adamları bu süreç içerisinde her türlü önlemin bir an önce alınması gerektiğini tekrardan vurguladı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir