Koronavirüsün Hücrelere Saldırsı Görüntülendi


Koronavirüsün Hücrelere Saldırsı Görüntülendi. Siyah noktalar virüs.

Koronavirüsün aşısının geliştirilmesi için bilim insanları, virüs üzerinde yapısı ile ilgili çalışmaya devam ediyorlar. Brezilya’dan bilim insanları, koronavirüsün hücrelere saldırı anlarını elektron mikroskobu ile görüntülemeyi başardılar. Koronavirüsün Hücrelere Saldırsı Görüntülendi.

Koronavirüsün tedavi ve aşısının bulunabilmesi için virüsünün yapısının ve davranışlarının ortaya çıkarılması önemli bir noktada yer alıyor. Bu nedenle bilim insanları, Covid-19 ismi verilen yeni tip koronavirüs üzerinde ayrıntılı çalışmalara devam ediyorlar. 

Koronavirüsün yapısımı incelemeye devam eden bilim insanları, virüsün bir insan hücresini nasıl enfekte ettiğini gözlemleyebildiler. Araştırmacılar, koronavirüsün hücreye saldırı sırasındaki anı görüntülemek için elektron mikroskobu kullandılar. Koronavirüsün Hücrelere Saldırsı Görüntülendi.

Virüsün saldırı anlarının yer aldığı görüntülerde siyah noktalar olarak görülen koronavirüs, insan hücresinin genetikten sorumlu olan sitoplazmaya saldırıyor. Sitoplazmaya saldıran virüs, bu şekilde insan hücresine enfekte oluyor.

Koronavirüsün hücreye saldırı anının görüntülerinde koronavirüsün ismini veren sivri protein uçları da görülüyor. Virüs bu sivri uçları kullanarak hücrelerde kalıyor. Koronavirüse karşı aşı çalışmalarında bu sivri protein uçlarının bağlandığı hücre proteinleri hedef alınıyor. Bu nedenle koronavirüsün hücreye nasıl girdiği ve sivri protein uçlarının nasıl çalıştığının belirlenmesi oldukça önemli.

Virüsün yayılma anındaki tepkileri ve hızı da göz önüne alınarak, ellerindeki tüm imkanlarla aşı çalışmalarına devam ettiklerini belirttiler. Bilim adamları bu süreç içerisinde her türlü önlemin bir an önce alınması gerektiğini tekrardan vurguladı.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
13
Şaşkın
Kötü Kötü
6
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
İlginç İlginç
1
İlginç
Aşk Aşk
6
Aşk
Korkunç Korkunç
9
Korkunç
Başarılı Başarılı
4
Başarılı
Lol Lol
6
Lol
Barış Özkan
Diyobi.com sitesi kurucusu ve yazarı.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir