Koronavirüs Nedeniyle Sokağa Çıkma Sınırlaması Getirildi!


Kabine toplantısının ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı. Erdoğan bu kapsamda, hafta sonu 10.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edileceğini duyurdu. Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma sınırlaması getirildi.

Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma sınırlaması!

Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma sınırlaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın açıklamalarından satır başaları;

Yaşanan zorlukları ve sıkıntıları elbet biliyoruz, farkındayız. Amacımız ülkemizi bir an önce bu salgın gündeminden kurtararak asıl gündemimize odaklanmak. Tüm enerjimizi bu konuda hedefimize ulaşmak için harcıyoruz.

Yapılan istişareler sonucunda yeni tedbirleri hayata geçirmeye karar verdik. Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde saat 10.00 ila 20.00 saatleri arasında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. Eğitim yıl sonuna kadar online sürecek. 65 yaş ve üstü için uygulanan sokağa çıkma uygulaması 20 yaş altı içinde uygulanmaya başlanacak.

AVM’ler, restoranlar, berber ve kuaförler saat 10.00 ila 20.00 arası sınırlanacak. Sinemalar yıl sonuna kadar kapatılacak. Restoranlar sadece paket servis uygulamasına geçecek.

Dakikalar önce bu açıklamaları yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyada şimdiden en çok konuşulan konu başlıklarını belirlemiş oldu. Alınan bu sınırlandırma kararları hakkında bir çok yorum yapılırken bir kesim geç kalındığını daha önce bu kararların alınması gerektiğini belirtiyor. Bir diğer kesim ise alınan bu kararlardan şikayetçi.

Söz konusu açıklamalar ve verilen sınırlandırma kararları ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan fikirlerinizi belirtmek için yorum yapabilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
6
Şaşkın
Kötü Kötü
8
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
İlginç İlginç
2
İlginç
Aşk Aşk
1
Aşk
Korkunç Korkunç
6
Korkunç
Başarılı Başarılı
4
Başarılı
Lol Lol
5
Lol
Barış Özkan
Diyobi.com sitesi kurucusu ve yazarı.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir