Renault R5 Turbo 3E Konsept Özellikleri

Renault R5 Turbo 3E Konsept Özellikleri

0

Kısa süre önce Renault’un yeni otomobili ile ilgili bir kaç fotoğraf paylaşıldı. Tasarımının farklı oluşu pek çok kişiyi inandırmamıştı. Ancak şirket resmi tanıtımını gerçekleştirdi. İşte Renault R5 Turbo 3E konsept özellikleri!

Renault R5 Turbo 3E konsept özellikleri

Renault R5 Turbo 3E

Renault, karşımıza biraz retro biraz da oyunlardan fırlama bir tasarıma sahip yeni konsept aracı olan R5 Turbo 3E modelini tanıttı. Otomobil tamamen elektrikli ve ayrıca 280 kW yani 380 beygir güç üretebilmekte. Tork ise 700 Nm.

Otomobil günlük kullanım için maalesef uygun değil. Pist üzerinde yanlamak isteyenler için birebir. İçerisinde fabrikasyon bir şekilde roll cage bulunuyor. Camların yerine ise isteğe göre fiber glass benzeri plastik pencereler yerleştirilebiliyor. Dolayısıyla arazi yarışlarına yeni bir soluk getireceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Belirttiğimiz gibi birçok unsur önceden düşünülerek araca yerleştirilmiş durumda. Buna karbon spoilerdan jant lastik korumasına kadar her şey dahil. Renault tarafından belirtilene göre, aracın içerisinde 140 kW gücünde 2 adet motor mevcut.

Araç arkadan çekişli. 700 Nm tork ise art arda drift atılmasına olanak sağlamakta. Menzil tarafında ise 42 kWh bataryaların bulunduğu belirtiliyor. Fakat ihtiyaca göre bu alan da düzenlenmeye elverişli.

Aracın ağırlığı 1.5 ton olsa da bunun 520 kilogram gibi önemli bir kısmı 42 kWh bataryalardan kaynaklanıyor. Fakat elektrikli otomobillerin doğasında olduğu gibi bu durum performansa engel teşkil etmiyor.

Renault R5 Turbo 3E özellikleri

Zira araç 0’dan 100 km/s hıza 3.5 saniyede ulaşabiliyor. Maksimum hızının ise 200 km/s olacak şekilde yazılım üzerinden sınırlandırıldığı belirtiliyor. Ancak belirttiğimiz gibi bu araç zaten yüksek hız değil, pist ve drift için üretilmekte.

Peki siz Renault R5 Turbo 3E hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca daha önce bu tarz tasarımlı bir araç görmüş müydünüz? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir