Renault Megane Elektrikli Konsepti eVision Tanıtıldı

Renault Megane Elektrikli Konsepti eVision Tanıtıldı

0
Renault Megane Elektrikli konsept

Fransız otomobil devi önümüzdeki sene seri üretime başlayacağı Renault Megane Elektrikli eVision’ı tanıttı. Araç, 0 – 100 km/s hıza 8 saniyenin altında ulaşabiliyor olması dikkatleri üzerinde çekmeyi başardı.

Ülkemizdeki otomobil satışlarının zirvesinde bulunan ve fazlasıyla tercih edilen Renault Megane, İlerleyen yıllar için şimdiden adımlar atmaya başladı. Yeni Dacia Spring’in tanıtıldığı eWays etkinliğinde kendisini gösteren yeni konsept Megane eVision, araba sevenleri adeta büyüledi.

Fransız otomobil devi Renault, önümüzdeki yıl seri üretimi başlayacak elektrikli otomobili Megane eVision’ı görücüye çıkardı. Kompakt hatchback modeliyle karşımıza çıkan elektrikli otomobil, Renault’nun mart ayında tanıttoğı Morphoz aracıyla benzerlikleri gözden kaçmadı.

Günümüzün elektrikli otomobillerindeki şık tasarımını Megane’ın tasarımıyla birleştiren Megane eVision, Nissan Ariya’da da kullanılan CMF-EV platformu üzerine inşa edilecek.

Renault Megane Elektrikli Konsepti eVision Özellikleri

Renault Megane Elektrikli Konsepti eVision

Dev şirketin açıklaması, konsept Megane eVision’da 130 kW’a kadar hızlı şarjı destekleyen 60 kWh batarya paketi yer alıyor. 0  – 100 km/s hıza 8 saniyenin altında ulaşabilen otomobilde 217 beygir güç ve 300 Nm tork üreten bir elektrik motoru yer alıyor. Otomobilin uzunluğu 4210 mm, genişliği 1800 mm ve yüksekliği 1505 mm olarak önden çekişli açıklandı. 2700 mm aks mesafesi bulunan otomobil, 2021’in sonlarında seri üretime başlayacak. Çıkacağı dönem itibariyle yerli elektrikli otomobilimiz TOGG’un da rakibi olması bekleniyor.

Görücüye çıkan ve ilerleyen yıllarda satışa sunulması planlanan elektrikli otomobil hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak bu yeni otomobil ile ilgili fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir