NASA’nın Yeni Çalışması Dudak Uçuklattı! İşte Detaylar

NASA’nın Yeni Çalışması Dudak Uçuklattı! İşte Detaylar

0

Uzay çalışmaları denince ilk akla gelen NASA,  Mars ile Jüpiter gezegenleri arasında yer alan ve 16 Psyche adıyla anılan asteroidin üzerinde çalışma gerçekleştirdi. Demir ve nikel ağırlıklı madenlere sahip olduğu düşünülen asteroidin detaylı bir şekilde inceleme gerçekleştirilmesi için 2022 yılında bir insansız uzay aracı göndereceği belirtildi. NASA’nın Yeni Çalışması hakkında detaylar.

NASA’nın Yeni Çalışması Dudak Uçuklatıyor

NASA’nın Yeni Çalışması Dudak Uçuklatıyor

Gerçekleştirilmiş olan araştırmalar sonucunda, Mars ve Jüpiter arasında bulunan asteroid 16 Psyche’nin tahmini olarak 10 bin katrilyon gibi bir değere sahip olduğunu bizlere gösteriyor. Söz konusu bu miktar Dünya ekonomisinden fazla oluyor. Kısa süre önce yayınlanan bir araştırmaya göre, NASA’nın Hubble Uzay Teleskobundan almış olduğu yeni görüntüler söz konusu astroidin çok daha yakından görüntülerini bizlere sunuyor.

Bilim insanları, asteroidin güneş sistemimizin yaratılması sırasındaki çok sayıda çarpışmadan sonra kabuğunu ve manto tabakasını kaybeden eski bir gezegenin çekirdeğine ait olma ihtimali üzerinde durmakta. Bu ihtimallerin netlik kazanabilmesi için yaklaşık olarak 2 yıl beklememiz gerekmekte. Çünkü NASA, onu daha detaylı incelemek için insansız bir uzay aracı yollayacak.

16 Psyche, ilk olarak 17 Mart 1853 tarihinde İtalyan astronom Anniale de Gasparis tarafından keşfedildi. Adını da ruh tanrıçası olan Psyche’den aldı. Dünyadan yaklaşık 370 milyon kilometre uzakta olan asteroid, güneş sistemimizdeki en büyük nesnelerden biri. Patates şeklindeki yapının çapının ise 140 milyon civarında olduğu tahmin ediliyor.

NASA’nın söz konusu asteroid ile ilgili görevine dair bilgileri bu bağlantıdan öğrenebilirsiniz. Siz konu ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir