NASA yeni nesil uzay giysisini test etti! İşte o görüntüler

NASA yeni nesil uzay giysisini test etti! İşte o görüntüler

0

NASA tarafından yapılan yeni bildiriye göre ajans yeni nesil uzay giysilerini test ediyor. Yapılan yeni tasarımla birlikte uzay giysilerinde kritik bir nokta aşıldı diyebiliriz. Test anlarının görüntüsü ise NASA’nın resmi sosyal medya hesapları tarafından paylaşıldı. İşte NASA uzay giysisi test görüntüleri ve detayları…

NASA yeni uzay giysisi test görüntülerini yayınladı! İşte detaylar

Collins Aerospace tarafından modaya yeni bir akım getiriliyor diyebiliriz. Zira şirket Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) dışındaki uzay yürüşlerinde kullanılmak üzere yeni bir giysi tasarladı. NASA tarafından sipariş edilen bu yeni uzay giysisi ile birlikte önemli bir kilometre taşı da aşılıyor diyebiliriz.

Bu yeni giysi öncekilere göre çok daha teknolojik özellikler barındırıyor. Ana işlevi Uluslararası Uzay İstasyonu dışında yapılacak olan uzay yürüyüşlerinde kullanılmak olan giysiler astronotlar için daha rahat hareket etme alanı oluşturuyor. Ayrıca üzerinde bulunan yeni araçlar sayesinde istasyon dışındaki bakım ve onarım görevlerinde çok daha işlevsel bir hal alacak.

Eski kıyafetlere baktığımızda daha hantal ve ağır olan giysiler 20 yılı aşkın süredir hizmet veriyorlar. NASA yıllar içerisinde bu kıyafetleri daha iyi bir hale getirdi. Ancak en iyisi için yeniden tasarlama sürecine gidilmesi gerekiyordu. Bu da Collins Aerospace tarafından NASA için yeni uzay giysisi tasarlama sürecini başlattı.

Üretilen yeni kıyafetler NASA’nın meşhur roller coaster uçağında test edildi. Bu uçak yaptığı ani manevralar ile anlık olarak yer çekimsiz ortama benzer bir test ortamı size sunuyor. NASA giysinin uçak içerisindeki testlerini tamamladı ve resmi Twitter hesabında paylaştı. Sırada ise ajansın 12 metre derinliğinde havuza sahip olan Nötr Yüzdürme Laboratuvarı’nda yapılacak olan test var.

NASA uzay giysisi

Peki siz NASA yeni uzay giysisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar bölümünde bizimle paylaşmayı unutmayın…

Kaynak: https://shiftdelete.net/nasa-yeni-nesil-uzay-giysisi-test-etti

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir