İzmir’de Deprem: Birçok İlde Hissedildi! Son Dakika
 1. Anasayfa
 2. Haberler

İzmir’de Deprem: Birçok İlde Hissedildi! Son Dakika

1

Son dakika haberine göre Ege Denizi’nde merkez üssü İzmir’in Seferihisar ilçesi açıkları olan 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yoğun olarak hissedilen deprem, büyük paniğe yol açtı. Deprem sırası ve sonrasında bazı evlerin yıkıldığı belirtilirken, çok sayıda bina ise hasar gördü. İzmir’de Deprem yaşansa da çevre illerde ve İstanbul’da da hissedildi.

İzmir’de Deprem! Son Dakika

İzmir'de Deprem ! Son Dakika

İzmir ve çevre illeri bugün saat 14.51’de şiddetli bir depremle sarsıldı. Vatandaşlar, panik içerisinde ev ve iş yerlerini terkederken, bir süre sonra Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD), depremin merkez üssünü Ege Denizi’nde İzmir’in Seferihisar ilçesinin 17.26 kilometre açığı olarak açıklandı.

Deprem İzmir’in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Yalova, Tekirdağ ve Edirne’de de hissedildi. Depremin yaşanmasının ardından vatandaşlar yakınlarına bilgi vermek isteyince, operatörlerde yoğunluk oluştu. Hastaneler, itfaiye, polis ve sağlık ekipleri, alarm durumuna geçti.

Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 6.8 olarak açıkladı.

Bakan Murat Kurum Deprem Bölgesine Gidiyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ege Denizi’nde meydana gelen deprem nedeniyle Batman’daki programını iptal etti ve bölgeye harekete geçti.

Bakan Soylu’dan İlk Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ” Şu ana kadar İzmir Bornova ve Bayraklı’da 6 bina yıkılma ihbarı bizlere ulaştı. Çevre illerde hissedilen depremde binalardaki ufak çatlaklar dışında mal ve can kaybı bulunmuyor. Ekiplerimiz sahada tarama ve müdahalelerine devam etmektedir.” dedi.

İzmir’de Deprem Sonrası Sosyal Medya

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Geçmiş olsun İzmir 🙏

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir