İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. iPhone 13 İçin Güvenlik Adımı! Ekranda Yenilik

iPhone 13 İçin Güvenlik Adımı! Ekranda Yenilik


Apple, konu yenilik olduğunda sektördeki rakiplerinin gerisinden gelmekte. Genel olarak mevcut bulunan teknolojileri geç bir şekilde kullanıcılarına sunmakta. Dev şirket güncel teknolojileri hemen getirmese de güvenlik söz konusu olduğunda en önce hareket edenlerden. iPhone 13 İçin Güvenlik Adımı!

Firma yazılım ve donanım üzerinde bulunan hakimiyeti ile kullanıcılarını güvende tutmakta. Buna en son örnek olarak uygulamaların verilerinizi takip etmeden önce izin istemesi yönündeki politikası gösteriliyor. Çıkan iddialara göre, iPhone 13 üzerinde gizlilik konusunu daha da ilerletiyor.

iPhone 13 için güvenlik adımı

iPhone 13 İçin Güvenlik Adımı

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir başvuru ile Apple‘ın iPhone 13 ile ilgili planını ortaya çıkardı. “Bakışa bağlı ekran şifreleme” ismi ile başvurulan patent, ekranın sadece belirli bir açıdan bakıldığında rahatça görülmesini sağlamakta. Çoğunlukla banka gibi yerlerde söz konusu yöntem karşımıza çıkmakta. Ekrandaki bilginin sağ ve sol taraftaki üçüncü parti kişiler tarafından görüntülenmesini engelliyor. Böylelikle ekrandaki bilgi sadece okuyucuya özel kalıyor.

Son dönemlerde bazı ekran filmleri ile ulaşılabilir olan bu özellik, donanım ve yazılım  tarafındaki uyum ile sağlanıyor. iPhone 13 kullanıcıları, istedikleri zaman bu sistemi kapatarak telefonlarını normal şekilde kullanmaya devam edebiliyor. Özelliğin sadece iPhone ile sınırlı kalmaması, Pad, Mac ve MacBook modellerinde de kullanılması bekleniyor.

Tabi ki bunların yanında Apple, henüz bu teknoloji hakkında bir şey söylemedi. ABD’li teknoloji devi, her yıl bir çok patent başvurusu yapmakta. Fakat bunların az bir kısmını yeni ürünlerine eklemekte.

Peki yaşanan bu gelişmeler ile ilgili siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. yeni-hesap_avatar

    iphone 13 baya güzel olacak gibime geliyor ama alabilecekmiyiz o önemli birde fiyatı baya yüksek olur

  2. yeni-hesap_avatar

    Gerçekten çok heyecanlıyım. Umarım sorunsuz bir şekilde alırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir