1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. iPhone 13 Serisinde Çentik Detayı Sızdırıldı

iPhone 13 Serisinde Çentik Detayı Sızdırıldı


Apple’ın iPhone 13 serisi ile ilgili özellikleri ve tasarımı sızdırılmaya devam etmekte. Yeni seri hakkında kamera ve depolama bakımından köklü değişime gidilmekteydi. Ayrıca ekranda LTPO paneli gelme durumu sızdırıldı. Şimdi ise en son sızıntı haberinde çentik detayı dikkat çekmekte. iPhone 13 serisinde çentik detayı.

iPhone 13 serisinde çentik detayı

iPhone 13 serisinde çentik

Geçtiğimiz hafta sızdırılan haberden anlaşıldığı kadarıyla Apple yeni serisinde OLED ekrandan LTPO ekranlara geçiş yapmakta. Ayrıca bunun sebebi olarak daha az güç tüketmesi gösteriliyor. Ayrıca ekran yenileme hızını 120Hz’e; kadar çıkartabilmesi bu ekranı cazip hale getirmekte.

iPhone 12 serisiyle aynı ekran boyutuna sahip iPhone 13 modelleri için ön cam panellerin olduğu iddia edilen bir fotoğraf iRepair tarafından sızdı. Her iPhone’daki çentik, kulak hoparlörünün üst çerçeveye geçmesi sonucunda gözle görülür şekilde daha da küçüldü.

Apple’ın bu tasarımı ilk kez geçen yıl iPhone 12 modelleri için söylensede bu durum sadece iddia. Daha önce Face ID ve diğer çentik bileşenlerinin yeni modellerinde daha sıkı ve derli toplu olacağını; bunun sonucunda da daha küçük bir çentiğin bizi karşılayacağını belirtmişlerdi.

Çentik tasarımı, 2017’de iPhone X ile piyasaya sürülmesinden bu yana değişmedi. Kuo, çentiği küçülttükten sonra, Samsung Galaxy S21‘e benzer delikli ekran tasarımına geçmeyi planladığını söyledi.

Peki yaşanan bu gelişmeler ve sızıntılar hakkında siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaprak düşünceleriniz bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap