USB-C Girişli iPhone 13 Görüntülendi
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

USB-C Girişli iPhone 13 Görüntülendi

0

Yıllardır akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri teknolojik ürünlerdeki farklı şarj girişlerinin olma durumu tartışılmakta. Avrupa Birliği Parlamentosu uzun süredir çevresel atığı arttıran bu konu hakkında görüşmeler yapmakta. Bu konu ile ilgili alınan son kara ise iPhone cihazlarında USB-C girişi olma kararı verildiği bilinmekte. USB-C girişli iPhone 13 görüntüsü mevcut.

Verilen kara sonrasında ilk USB-C girişli telefonun çıkacağı merak edilmekte. Gelen bilgilere göre 2024 yılında piyasaya çıkacak olan iPhone 16 serisinde Apple yeni şarj girişini kullanacak. Ancak pek çok kullanıcı şimdiden geçilmesinden yana.

Bir kullanıcı iPhone 13 modeline USB-C girişi eklemeyi başardı!

USB-C Girişli iPhone 13

Bir yazılım ve donanım geliştiricisi olan Ken Pillonel, geçtiğimiz aylarda yayınladığı bir videoda iPhone X modeline Type-C girişi entegre etmeyi başarmıştı. Apple’ın son yıllarda ciddi olarak eleştirildiği bu konu ile ilgili çalışma yapan Pillonel, amacına ulaştı.

Kısa süre içinde tüm dünyada gündem olan Pillonel söz konusu akıllı telefonu satışa çıkardı. Ayrıca eBay üzerinde sergilenen model, tam 86 bin dolardan alıcı buldu. Bunun üzerine çok sayıda kullanıcı benzer işlemleri kendi iPhone’ları üzerinde denemeye başladı.

Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz videoda görebileceğiniz gibi Restore Technique isimli YouTube kanalı, iPhone 13 modeline USB-C şarj girişini eklemeyi başarmakta. Üstelik bunu yaparken de cihazın görüntüsünü değiştirecek bir adım mevcut değil.

USB-C Girişli iPhone 13

USB-C Girişli iPhone 13

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca daha önce iPhone cihaza sahip oldunuz mu? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap