iOS 14 Instagram Sorunu! Yenilik Problem Oluşturdu

iOS 14 Instagram Sorunu! Yenilik Problem Oluşturdu

0

iOS 14 Instagram sorunu oluştu. Düzenlenen bir etkinlikte tanıtılan iOS 14, günümüzün en çok kullanılan uygulamalarından Instagram üzerinde bir soruna yol açtı. Gizlilik konusunu üzerinde fazlasıyla duran ve dikkat eden Apple, yeni sürüm mobil işletim siteminde kamera ve mikrofon kontrolünde önemli yenilik getirmişti.

Bu yenilik sayesinde bir uygulama kamerayı veya mikrofonu kullandığında bildirim ışığı yanıyor. Ayrıca Kontrol Merkezinde de buna dair bir simge yer alıyor. Sosyal medya haberleri, popüler uygulama devi Instagram da bu yenilikle ilgili yaşanan bir sorun olduğunu aktardı.

iOS 14 Instagram sorunu oluştu

iOS 14 Instagram Sorunu

WWDC 2020 etkinliği içerisinde tanıtılan bir çok özellikten en dikkat çekeni iPhone modelleri için getirilen gizlilik kontrolüydü. Getirilen bu özellik ile kullanıcılar hangi uygulamaların, ne zaman kamera ve mikrofon kullandığını takip edebiliyordu. Ancak Instagram’da ortaya çıkan bir hatada kamera ve mikrofon kullanılmadığı zamanlarda, Kontrol Merkezinde Instagram hakkında bildirim yer alıyor.

Konu hakkında açıklama yapan Instagram sözcüsü, bunun bir hata olduğunu ve hatanın düzeltildiğini bildirdi. Kullanıcılar, Instagram’da ana sayfa ve keşfet sekmesinde gezinirken bu bildirim çıktığı bildirilmişti.

iOS 14 Instagram sorunu hakkında yapılan açıklamada modellerin kameralarına sadece kameranın kullanıldığı anda erişildiği belirtildi. Bunun haricinde kameraya erişim sağlanmadığı ve kayıt alınmadığı belirtildi.

Daha önce de bazı uygulamaların, iPhone kullanıcılarının panoya kopyaladığı verilere eriştiği ortaya çıkmıştı ve bu konuda bir yazı paylaşmıştık. iOS 14 ile birlikte bu tür veri erişimlerine karşı kullanıcılar daha bilinçli olabilecek.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir