Instagram Profilime Kim Bakmış? Instagram Profilime Bakanlar

Instagram Profilime Kim Bakmış? Instagram Profilime Bakanlar

0
Instagram Profilime Bakanlar görme

2010 yılında kurulan Instagram, o andan itibaren hızla gelişmeye kullanıcılarını arttırmaya gün geçtikçe devam etti. Sosyal medya platformlarının en popülerlerinden biri Instagram uygulamasıdır. Özellikle fotoğraf ve de video paylaşma anlamında fazlasıyla tercih edilen ve kullanılan bir uygulama oldu. Instagram Profilime Kim Bakmış? Bu yazımızda.

Instagram kullanıcılarının uygulamanın popülaritesinin ve kullanan kişi sayısının artması sonrasında en çok sorulan sorulardan birisi de Instagram profilime kim baktı sorusu oldu. Instagram profilimi kim ziyaret etti ve Instagram profilime bakanlar görme yöntemi sıkça aranan bir konu. Bizde bu sorunun cevabını bu yazımızda vermeye çalışacağız.

En Önemli Sosyal Medya Sorusu: instagram Profilime Kim Bakmış

Herkese açık profili olan instagram kullanıcısı iseniz, instagram profilime kim baktı sorusu aklınızdan defalarca geçmiş olmalıdır. Yaratıcılığınızdan kimlerin etkilendiğini görmek ve sizi bu popüler sosyal ağda kontrol etmek istemenizden elbette zarar gelmez. Ancak, instagram profiline bakanları tespit etmek gerçekten mümkün mü?

Instagram profilime kim baktı ücretsiz görmek mümkün müdür?

Yazımızın en başından sonuna kadar okumanızı tavsiye edeceğim çünkü bu konuda hizmet verdiğini iddia edip dolandıran pek çok kişi mevcut. Şunu söylemeliyim ki Instagram profilime kim baktı sorusu her zaman yanıtsız kalacaktır. Bu hizmetin Instagram tarafından sunulmadığı gibi hiç kimse tarafından da sunulamayacak olmasıdır.

Dolayısı ile Instagram profilime bakanlar nasıl görürüm sorusu tamamen sır olarak kalacaktır bundan dolayı bizlerde merak içerisinde kalacağız. Fakat belirtilmesi gerekir ki internet ortamında bilgi kirliliği ve de dolandırıcılık bu kadar yaygınken elbette ki sizlere de Instagram profilimi kim ziyaret etti ve bunu görebilme seçeneği ve fırsatları sunulabilmektedir.

Bu konuda daha demin belirttiğimiz gibi yalancı ve dolandırıcı insanlara/uygulamalara inanmamanız gerekmektedir. ”Ben yaptım oldu” ”Tavsiye ederim, çok faydalı” gibi kullanıcı yorumlarına da kesinlikle inanmamanızı tavsiye ederiz.

Instagram Profilime Kim Baktı?

Instagram Profilime Bakanlar! Instagram Profilime Kim Baktı

Konu ile ilgili uygulamaları indirdikten sonra bu uygulamalar üzerinden kendi Instagram hesabınıza giriş gerçekleştiriyorsunuz sonrasında bu uygulamalar sizin tüm verilerinizi ele geçirmiş oluyor dolayısıyla sizlerin takipçilerinizi ve takip ettiklerinizi de çok rahat bir şekilde gözlemleyebiliyor. Bunun üzerine uygulama da sizlere bu takipçilerinizin isimlerini karıştırıp random şeklinde sanki gerçekten sizin hesabınıza bakmışlar gibi sizi kandırarak asla iyi niyetli olmayan yollarla hesabınızı ele geçiriyorlar. Bu bilgilendirmeden sonra lütfen bu tarz, instagram profilimi kim ziyaret etti, instagram profilime kim baktı gibi uygulamalara kanmayın ve hesabınızı durduk yere kendi elinizle çaldırmayın.

Instagram üzerinde pek çok sayfa bu konuda araştırma yapan kişilere belli başlı bir takım vaatlerde bulunarak, Instagram uygulamasında Instagram profilime bakanların listesi hizmetini sizlere sunacağına inandırmaya çalışıyor. Bu tamamen düzmece ve gerçek olmayan vaatlere örnek vermek istersek eğer;  “Instagram profilime kim bakmış”, “Instagram profilime bakanlar ücretsiz”. “Instagram profilime bakanlar apk”, “Instagram profilime bakanlar kimdirler? Gibi sorularla karşılaşmak mümkündür.

Instagram Profiline Kim Bakmış

Sosyal medya aracılığı ile fotoğraf paylaşabileceğiniz, sevdiklerinizle mesajlaşabileceğiniz, hatta kimin ne yaptığını görebileceğiz birçok uygulama bulunuyor. Bunlardan en popüler olanlardan bir tanesi de ınstagramdır. Instagram milyonlarda kullanıcının aktif olarak kullandığı sosyal platformdur. Sosyal medya hayatımıza girdiğinden beri artık kimin nerede, ne zaman, kiminle ne yaptığını anında öğrenebiliyoruz.

‘Instagram profilime bakanlar’ uygulamaları gerçek mi?

“Profilime kim baktı uygulamaları işe yarıyor mu?” diye düşünüyorsanız hemen bu soruya bir açıklık getirelim. Ne Instagram ne de Facebook bu tarz uygulamaların işlev göstermesine izin vermez. Gizlilik kuralları nedeniyle Instagram’da hiçbir kullanıcı, hesabını kimin izlediğini takip edemez. Bu daha önce mümkün olmadığı gibi çok yüksek olasılıkla hiçbir zaman da gerçekleşmeyecektir.

Instagram profilime bakanlar uygulamaları şunlardır;

 • XProfile (profilime kim baktı, takipçi analizi)
 • Fallow reports (profilime kim baktı analizi)
 • HeyStalker (profilime kim baktı ınstagram)
 • WProfile (profilime kim baktı ınstagram)
 • InMyStalker (profilime kim baktı ınstagram)
 • InLog (profilime kim baktı ınstagram analiz)

Yukarıda belirtiğimiz instagram profilime kim baktı uygulamaları gibi bir çok uygulama bulunuyor. Bu uygulamalar genellikle belirli listeleri kullanıcıya sunarak, sanki ınstagramınıza bu kişilerin baktığını gösteriyor. Bu gibi uygulamaların profilinize kimin baktığını gösterdiğini söylemesi tamamen asılsızdır.

Instagram profilime kim baktı uygulamaları zararları

 • Zararlarından ilki Instagram hesabınızın çalınması
 • Sonrasında Instagram hesabınızdan gönderilerinizin silinmesi
 • Ayrıca Instagram hesabınızdan farklı ve sizinle alakasız gönderiler, etiketler, yorumlar yapılması
 • Instagram hesabınızın alakasız insanları takip etmesi, takip edenleri düzenlemesi
 • Instagram hesabınızla farklı hesaplara beğeni yapılması
 • Ve tabiki Instagram reklamlarına sizin bilginiz dışında tıklanarak hesabınızın kullanılması
 • Instagram hesabınızla kurallarının ihlal edilmesi ve engellenmesi

Instagram hesabıma kim baktı uygulamaları hesabınızın çalınmasından engellenmesine kadar pek çok sıkıntıyı sizlere yaşata bilir. Bundan korunabilmek ise yalnızca sizin elinizdedir.

Sizlere Diyobi.com sitesi olarak önerimiz bu tarz hizmeti sunduğunu iddia eden kişi veya uygulamalara inanmamanız ve hiçbir uygulamada kullanıcı bilgilerinizi paylaşmamanız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 4
  be_endim
  Beğendim
 • 2
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 2
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 2
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 4
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir