Instagram’a TikTok Benzeri Özellik Geliyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Instagram’a TikTok Benzeri Özellik Geliyor!

0

Popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, bir süredir hikayeler ile ilgili özellik üzerinde çalışıyor. Bu doğrultuda firma, ciddi rakiplerinden biri olan TikTok‘un kullanmakta olduğu dikey akış özelliğini hayata geçirecek. Instagram, söz konusu özelliği hali hazırda Reels için kullanıyor. Instagram’a TikTok benzeri özellik geliyor!

Instagram’a TikTok Benzeri Özellik Geliyor!

Instagram'a TikTok Benzeri Özellik

TechCrunch’ın haberine göre Instagram, hikayeler için dikey akış sistemiyle en yakın rakibi TikTok’u taklit edecek. Yeni getirilecek özellik ile kullanıcı deneyimini arttırmak hedefler arasında. Bunun yanında rekabette olduğu TikTok’u geçme hedefi de bu özellik ile ön planda buluncak.

Alessandro Paluzzi isimli twitter kullanıcısının paylaşmış olduğu ekran görüntülerine göre, sistem üzerinde yoğun bir şekilde çalışma var. Bu da Instagram’ın özelliği en kısa zamanda kullanıcılarına sunmayı hedeflediğini gösteriyor. Kullanıcı deneyimini en kısa zamanda arttırmak hedeflenmekte.

Daha önce Decoder isimli podcast programına katılan Instagram başkanı Adam Mosseri, 2020’nin kendileri için bir sürü hedef gerçekleştirme planları yaptıkları bir sene olduğundan, 2021’in ise bu planları yerine getirmek ve deneyimleri basitleştirmek için çabalayacakları sene olacağından bahsetmişti. Hikayeler özelliğinin uğrayacağı değişikliğin yanı sıra, IGTV’de şimdilik yeni bir gelişme olması beklenmiyor.

Peki Instagram’ın atmış olduğu bu adım ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? TikTok’tan özellik alması sizce doğru mu? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap