Elon Musk’tan Dogecoin’e Destek Devam Ediyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Elon Musk’tan Dogecoin’e Destek Devam Ediyor!

+ - 0
Elon Musk'tan Dogecoin'e Destek

Kısa süre önce şaka paylaşımı olarak karşımıza çıkan Dogecoin (DOGE) popüler kripto para birimi değil. Dogecoin, geçtiğimiz günlerde yüzde 850 oranında değer kazanarak gözleri üzerine çevirtmişti. GameStop hisselerinin artmasının asıl sebebi olarak gösterilen WallStreetBets gurbunun eylemi sonrasında Dogecoin yüzde 850 oranında değer kazanmıştılar. Şimdi ise Elon Musk‘ın attığı tweetten sonra yükselişini sürdürmeye devam etti. Elon Musk’tan Dogecoin’e destek.

Elon Musk’tan Dogecoin’e Destek

Dogecoin, Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından 2013 yılında piyasaya sürülmüştür. Tüm dünya kripto para birimlerini ciddiye alırken, Dogecoin kurucuları söz konusu ciddiyeti bozmak istiyordu. Ve biraz da eğlenceli bir hale getirebilmek amacıyla böyle bir kripto parayı oluşturdular. Ancak şuan işler onlarda da ciddiye alınmaya başlamış gözüküyor.

Elon Musk'tan Dogecoin'e Destek

Kripto para birimi, Gamestop olayıyla beraber yüzde 850 oranında değer arttı. Elon Musk’ın bugün attığı 3 tweet ile beraber sadece 1 saat içerisinde yüzde 70 oranında değer kazandı ve artmaya da devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Twitter’a kısa bir ara veren Elon Musk bugün geri döndü. Gei dönüşünü Dogecoin’e destek vermekle başladı. Dogecoin ile ilgili Tweetler atmasının nedeni halen daha kesin olarak bilinmiyor. Ancak Musk, bu konuda yeni bir tweet daha attı ve Dogecoin’in halkın kripto parası olduğunu açıkladı ve bitcoin etiketini profilinden sildi. 

Tesla ve SpaceX şirketleri bulunan Elon Musk’ın bu tarz adımlar atmasının mantıklı bir açıklaması vardır. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilrisiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap