Hollandalı Bir Şirket Fenerbahçe’yi Dolandırdı!
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Hollandalı Bir Şirket Fenerbahçe’yi Dolandırdı!

0

Fenerbahçe transfer için ödeme yapması gerektiği nedeniyle Hollandalı bir şirket tarafından dolandırıldı. Ancak transfer edilen oyuncunu ödemesini alamadığında Fenerbahçe’yi şikayet etti. Bu şikayet sonucunda da olayın gerçek yüzü anlaşılarak kulubün dolandırıldığı belli oldu. Her ne kadar futbolcu ücretine kavuşsa da Fenerbahçe ödemesini alamadı. Hollandalı Bir Şirket Fenerbahçe’yi Dolandırdı!

Hollandalı Bir Şirket Fenerbahçe’yi Dolandırdı!

Hollandalı Bir Şirket Fenerbahçe’yi Dolandırdı!

Ülkemizin en büyük spor kulüplerinden biri olan Fenerbahçe üzücü bir olay ile karşı karşıya kaldı. Kulüp, 2 sene önce yapılan transferin son taksidini ödemek isterken dolandırıldı. Ayrıca 800 Bin Euro değerinde bir parayı kaybetti. Hollandalı bir şirket söz konusu transferin yapıldığı kulüp olduğunu söyledi. Daha sonra ise Fenerbahçe’yi kendilerine bir ödeme yapmalarına dair ikna etti. Dolandırıcılar paralarını aldıktan sonra asıl futbolcuya ödemesini yapamayan kulüp davalık oldu.

Söz konusu kulüp Fenerbahçe, 2019 yılında Sloven milli futbolcu Miha Zajc’ın bonservisini Empoli takımından satın almıştı. Kulüp, Bonservis için 3,5 milyon euroya anlaşmıştı ve geriye sadece bir taksit kalmıştı. Her ne kadar kulüp ödemesini yapmış olsa da dolandırıcılar tarafından mağdur oldu.

Kendini Empoli olarak tanıtan Hollandalı bir otomobil şirketi, kulüpten ücretin son taksidini vermelerini istedi. Bunun üzerine de Fenerbahçe dolandırıcı olan şirketin hesabına 831 bin 929 euro aktardı. Daha sonra ise futbolcu Miha Zajc’ın önceki takımı Empoli ücretini alamadığı için Fenerbahçe’yi FIFA’ya şikayet ederek lisansın geri çekilmesini talep etti. Söz konusu şikayetten sonra kulüp asıl ödenmesi gereken yere ödemeyi yatırdı. Sonrasında ise vakit kaybetmeden dolandırıcı şirkete dava açtı. Gelderland mahkemesinin kararına göre Hollandalı şirketin parayı Fenerbahçe’ye geri ödemesi gerekmekte.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir