Fenerbahçe Kripto Para İşine Adım Atıyor!

Fenerbahçe Kripto Para İşine Adım Atıyor!

0

Günümüzde kripto para birimlerinin popülerliği her geçen gün artmakta. Söz konusu teknolojinin kullanımı arttıkça pek çok ülke ve kuruluşların dikkatini de çekiyor. Bunun yanında geçtiğimiz günlerde Orta Amerika ülkelerinden El Salvador Bitcoin‘i resmi para birimi olarak tanıyan ilk ülke olma unvanını kazandı. Ülkemizden de bu konu ile ilgili yeni adımlar atılmakta. Fenerbahçe kripto para işine adım atıyor!

Dün öğle saatlerinde FBTV de canlı yayın yapan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, spor kulübü olarak kripto para işine gireceklerini duyurdu. Ayrıca bu konu ile ilgili yapacakları girişimden elde edilmesini beklediği gelir miktarını da paylaştı.

Fenerbahçe kripto para işine adım atıyor

Fenerbahçe Kripto Para

Başkan Ali Koç, belli aralıklarla yapmaya çalıştığı basın buluşmalarının bir tanesini daha tamamladı. Ekonomi dünyasındaki gazeteciler ile buluşan Koç, projeleri hakkında detaylı açıklamaları mevcut. Bunun yanında Fenerbahçe’nin sanal alemdeki varlığına değinen Koç, “YouTube projesini başlattık ve 5-6 milyon gelire geldik” ifadelerini kullandı.

Spor kulübü olarak kripto para işine gireceklerini söyleyen Ali Koç açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

100-150-200 diye gidecek bir dijital gelir beklentimiz var. YouTube projesini başlattık 5-6 milyon lira gelire geldik, kripto yapacağız vs. Bunlardan 100-150 milyon gelir getirmemiz lazım. Elimizde gayrimenkullar var, bunları devletimizin de belki omuz vermesiyle geliştirebilme imkanlarını kovalamamız gerekiyor. Emlak furyasını kaçırdık. Kenan Evren Lisesi 10 sene önce bizim olsaydı, belki en büyük gayrimenkul projesi olacaktı. Şuan o kadar cazibesi yok. Geçmişte düşünülenlerle gelinenler arasında fark var.”

Ali Koç sözünü ettiği “kripto para”nın adı ve kullanım alanları konusunda şimdilik fazla bilgi vermedi. Ayrıca dijital ortamdan elde ettikleri gelirin 100-150 milyon seviyesine ulaşmasını beklediğinin altını çizen Koç bunu gerçekleştirme noktasında kripto paralara duyduğu ilgiyi de kamuoyuna aktardı.

Bunun yanında atılan bu adımlar hakkında siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir