Kripto Para Borsası Huobi, Yeni Kayıt Almayı Durdurdu
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Kripto Para Borsası Huobi, Yeni Kayıt Almayı Durdurdu

+ - 0

Geçtiğimiz günlerde Çin Merkez Bankası, kripto para varlıklarında işlemleri yasa dışı ilan etmişti. Ardından kripto para borsası Huobi yeni kayıtları durdurdu. Bununla beraber hükümetin aldığı karar etkisini gösterdi.

Uzun bir süredir Çin hükümeti kripto paralara yönelik hamleler yapmakta. Ayrıca bu hamlelerin sonucunda piyasa fazlasıyla olumsun etkilenmekte. Hükûmetin bu hamlelerinin ardındaki sebep bilinmese de hükûmetin kendi kripto para biriminin önünü açmayı amaçladığı düşünülüyor.

Hükûmetinin kısıtlamalarına bir yenisi da daha eklenerek Çin Merkez Bankası’nın kripto varlıklarla ilgili işlemleri yasa dışı ilan etmesinin ardından Çin’in en büyük kripto para borsası Huobi, yeni kayıtları durdurdu. Huobi, Çinli kullanıcıların mobil telefon numaralarıyla borsaya üye olmasının önüne geçti. Böylelikle bu Çin’den gelen yasağın etkili olduğu ilk karar.

Kripto Para Borsası Huobi’den İlk Adım

Kripto Para Borsası Huobi

Geçtiğimiz aylarda Çin, kripto paralara yönelik adımlarını atmaya başlamıştı. Bunun yanında şimdi ise kripto para ile yapılan tüm işlemleri “yasa dışı” ilan etti. Vatandaşların risklerden koruma amacıyla kripto paralara sert bir önlem alınacağı vurgulanmakta.

Açıklamada, kripto paralarla ilgili “spekülasyonların” ortadan kaldırılması için kamu kurumlarının birlikte çalışacağı ifade edilerek ülkede kripto parayla yasadışı fonlama ve kara para aklama gibi suç faaliyetlerinin durdurulması gerektiği belirtilmişti.

Peki yaşanan bu gelişmeler hakkında siz ne düşünmektesiniz? Kripto paralara yatırım yapmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap