Fenerbahçe İç İşleri Bakanlığına Dava Açtı!
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Fenerbahçe İç İşleri Bakanlığına Dava Açtı!

0

Türkiye’nin en büyük kulüplerinden biri olan Fenerbahçe S.K, geçtiğimiz saatlerde resmi sitesinden bir açıklama yaptı. 3 Temmuz şike kumpas süreci ile ilgili olduğu belirtilen davada birden fazla sebeple dava açıldı. Gündeme bomba gibi düşen Fenerbahçe İç İşleri Bakanlığına dava açtı hakkında detaylar yazımızda mevcut.

Fenerbahçe İç İşleri Bakanlığına Dava Açtı!

Fenerbahçe İç İşleri Bakanlığına Dava Açtı

Fenerbahçe S.K resmi sitesi üzerinden yapılan açıklamada “maddi ve manevi tazminat ile Fenerbahçe’ye itibarının iadesi talepli tam yargı davası açmıştır” ibaresine yer verildi.

Açıklamanın tamamı;

Kulübümüz, 3 Temmuz 2011 tarihinde başlayan ve devam eden kumpas soruşturması sırasında, savcılık ve emniyet mensuplarının ‘ağır hizmet kusuru’ niteliğindeki idari işlem ve eylemleri dolayısıyla uğramış olduğu zararlar sebebiyle,

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’na karşı 19 Ağustos 2022 tarihinde,

İstanbul 6. İdare Mahkemesi’nin 2022/1797 esas dosyası ile maddi ve manevi tazminat ile Fenerbahçe’ye itibarının iadesi talepli tam yargı davası açmıştır.

Tüm kamuoyuna bildiririz.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Peki yaşanan gelişmeler hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Fenerbahçe S.K sizce haklı mı? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap