Fenerbahçe Taraftarları BeIN Sports’u Boykot Ediyor

Fenerbahçe Taraftarları BeIN Sports’u Boykot Ediyor

0

Fenerbahçeli türk futbol taraftarları oyuncu transferleri için harcama limitleri konusunda yetkililerle çatıştıktan sonra ulusal lig resmi yayıncısı BeIN Sports’u boykot etmek için çevrimiçi bir kampanya başlattı. Bu vesileyle Fenerbahçe taraftarları BeIN Sports’u boykot ediyor.

Fenerbahçe taraftarlarının çağrısı , sosyal medya platformunda 2.2 milyondan fazla takipçisi olan grupların TV aboneliklerinin iptalini isteyen bir slogan olan #beinsportsiptal yayınlamaya başladıktan sonra Salı günü Türkiye’de Twitter‘da en çok trend olan konu oldu.

Fenerbahçe taraftarları, kulübün ulusal futbol federasyonunun borç seviyelerini azaltmak için empoze ettiği oyunculara ne kadar harcayabileceğine dair öfkeli. Yayıncıyı spor gövdesindeki üst düzey yetkililere baskı uygulamanın bir yolu olarak görüyorlar.

Fenerbahçe taraftarları BeIN Sports’u boykot etmeye başladı

Önümüzdeki sezon Türkiye’nin Süper Liginde yarışacak 21 futbol takımı için tehlikede olan çok şey var, çünkü yayıncının yıllık 500 milyon dolarlık sözü ana gelir kaynakları. 20 milyondan fazla hayranı olan Fenerbahçe’nin, BeIN’in spor kanallarına 1,2 milyon Türk abonesinden sorumlu olduğu tahmin ediliyor . Ancak mevcut çatışmanın çözümü yayıncının görevinin ötesine geçebilir.

Türk Futbol Federasyonu TFF olarak bilinen, yetenekli oyuncu çekmek için takımın biraz mali boşluk bıraktı. Gelecek sezon için Fenerbahçe harcama limitleri için% 32 kesim açıkladı.

Kesinti, TFF’nin geçen yıl sonunda banka borcunun 10 milyar liraya (1,45 milyar $) ulaştı. Ardından değerlerinin iki katı kadar Türk kulüplerinin kitaplarındaki kredilerin boyutunu azaltma yönündeki hareketinin bir parçası.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir