Facebook Karanlık Mod iOS Kullanıma Sunuldu!

Facebook Karanlık Mod iOS Kullanıma Sunuldu!

0

Son zamanların sevilen özelliği olan karanlık mod bir çok uygulamada kullanıma sunulurken kullanıcıların vazgeçilmezi haline geldi. En sonunda Facebook karanlık mod iOS için kullanıma sunulduğu açıklandı.

Facebook karanlık mod iOS kullanıma sunuldu

Facebook karanlık mod iOS

Ülkemizde bulunan genç nüfusun bir çoğu artık kullanmayı bırakmış olsa da Facebook dünya genelinde halen en çok tercih edilen sosyal medya siteleri arasında birinci sırada yer alıyor. Instagram ve WhatsApp satın almalarından sonra Facebook popülerliği artarak azaldı.

Eski şaşalı dönemlerine tekrardan dönmek umuduyla yaptığı bir çok hamle boşa giderken bu amaç üzerine hala çalışıyor. Şirketin karanlık mod için çalışmalara başladığı Nisan ayı itibariyle dolaylı yollardan öğrenilmişti.

Geçtiğimiz Haziran ayında kısıtlı kullanıcı sayısı ile test amacıyla karanlık mod özelliğini açan firma, tam 400 gün sonra tüm iOS kullanıcıları için söz konusu özelliği aktif hale getirdi. Özelliğin aktif hale getirildiği tersine mühendis Jane Manchun Wong tarafından Twitter üzerinden duyuruldu.

Facebook karanlık mod özelliğini aktif hale getirmek için Ayarlar ve Gizlilik sekmesinin içerisinde yer alan karanlık mod seçeneğine tıklamanız özellik kullanımı için son derece yeterli olacaktır. Karanlık mod özelliği Android sürümü için şu anlık Beta aşamasında. Şirketin ne zaman tüm Android kullanıcıları için aktif edeceği bilinmiyor.

Facebook’un atmış olduğu bu adım ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? iOS kullanıcısı iseniz karanlık mod özelliğini deneyecek misiniz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir